|
|
 |
Kategorie |
 |
 |
Książki Archeologia Architektura Beletrystyka światowa Biologia Chemia Czasopisma Dokument, literatura faktu Ekologia Ekonomia, polityka Encyklopedie Erotyka, seks Ezoteryka, parapsychologia Fantastyka Fantasy Filozofia, logika Fizyka, astronomia Fotografia Geografia Geologia Historia Historia II wojny światowej Historia Polski Hobby Horrory Informatyka Język angielski Język francuski Język hiszpański Język niemiecki Język rosyjski Języki pozostałe Komiksy Kulinaria Kultura Literatura dziecięca Literatura młodzieżowa Literatura polska Literatura popularnonaukowa Literatura wojenna Lotnictwo Mapy, plany, przewodniki Marynistyka Matematyka Medycyna Medycyna niekonwencjonalna Militaria, wojskowość Miniaturki książkowe Modelarstwo Motoryzacja Muzyka Paranauka Pedagogika Podręczniki i pomoce naukowe Poezja Poradniki Powieść historyczna Prawo Przygoda i podróże Psychologia Religia i mitologia Romanse, literatura kobieca Satyra, dowcip, humor Sensacja, kryminał, thiller Silesiana Socjologia Sport Sztuka Sztuki walki Technika Tematyka górska Teoria Literatury Varia ( Różności ) Wydawnictwa przedwojenne
Płyty winylowe
Pocztówki
|
Ebooki |
|
 |
|
|
 |
EBOOKI |
 |
|
|
|
 |
Alfabetyczny wykaz produktów |
 |
|
 |
Zbieraj punkty! |
 |
|
|
|
|
Archeologia |
|
Archeologia [gr. arch. zasada, podstawa, starożytny, dawny, lógos, słowo, nauka], nauka hist. badająca przeszłość dawnych społeczeństw (gł. na podstawie wykopalisk), źródłoznawcza dziedzina szeroko pojmowanej historii (łącznie z prahistorią). Źródła archeologiczne obejmują wytwory ręki ludzkiej (artefakty), ślady wpływu człowieka na środowisko naturalne (ekofakty), jak też i szczątki samych ludzi. Źródła archeologiczne można podzielić na: nieruchome (obiekty); do kategorii archeologicznych źródeł nieruchomych należą np. pozostałości budowli, groby, starożytne drogi czy ślady orki; ruchome (przedmioty); do tej kategorii należą np. narzędzia krzemienne czy fragmenty naczyń glinianych. Ruchome źródła archeologiczne występować mogą w powiązaniu ze źródłami nieruchomymi (obiektami), tworząc z nimi zespół, bądź też występować osobno w postaci tzw. znalezisk luźnych. |
|
 |
| |
Nazwa+ |
Kup teraz |
Cena |
|
500 zagadek archeologicznych. |
|
8,00 zł |
| Autorzy: Anna i Lech Leciejewiczowie; wyd. Wiedza Powszechna, Warszawa 1966 r. 243 str. wym. 11.0 / 18.9 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. |
|
Archeologia po drodze. Przewodnik. |
|
8,00 zł |
| Autorzy: Tadeusz Baranowski, Wiesław Zajączkowski; wyd. Ossolineum, Polskie Towarzystwo Archeologiczne i Numizmatyczne 1976 r. 115 str. + mapka. Wym. 12.6 / 19.3 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. |
|
Lot w przeszłość. |
|
8,00 zł |
| Opowieść o archeologii lotniczej. Autor: Leo Deuel, przekład: Hanna Pawlikowska; wyd. Artystyczne i Filmowe 1984 r. 352 str. wym. 11.5 / 16.2 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry plus. Wiele rysunków i zdjęć czarno-białych. Seria: Archeologia. |
|
Mosty w przeszłość. |
|
12,00 zł |
| Archeologiczne sensacje ostatnich lat. Autor: Rudolf Drössler, przekład: Alicja Engel-Pomirska i Karol Koczy; wyd. "Śląśk" 1988 r. 246 str. wym. 16.5 / 24.3 cm. Oprawa twarda, stan dobry ( mały ubytek na grzbiecie, wewnątrz bardzo ładna ). Książka bogato ilustrowana. |
|
Mury Cyklopów. |
|
14,00 zł |
| Szkice z prahistorii zachodnich krajów śródziemnomorskich. Autor: Janusz K. Kozłowski; wyd. Ossolineum 1971 r. 232 + mapa. Wym. 12.3 / 19.3 cm. Oprawa broszurowa, z obwolutą. Stan dobry. Rysunki i zdjęcia wewnątrz. W treści: Karłowate słonie; Z wizytą u Circe; Wisielcy z Addaura; Za słupami Herkulesa; Poprzednicy Odyseusza; Mury Cyklopów. |
|
Olbia - Z. Gansiniec |
|
8,00 zł |
| Autor: Zofia Gansiniec; wyd. 1962 r. 64 str. wym. 14.3 / 20.5 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. Zdjęcia czarno-białe oraz mapka wewnątrz. W treści: Kolonizacja jońska; Dzieje Olbii; Pieniądz olbijski; Zwiedzamy Olbię; Życie w Olbii; Na wykopaliskach. |
|
Postęp a archeologia. |
|
12,00 zł |
| Autor: V. Gordon Childe, przekład: Adam Ponikowski i Zofia Sławska; wyd. Państwowe Wydawnictwo Naukowe 1954 r. 179 str. wym. 12.2 / 19.9 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry ( okładka troszkę podniszczona, podpis dawnwgo właściciela ). W treści: Rozwój archeologii; Zdobywanie pożywienia; Narzędzia, mechanizmy i surowce; Ciepło i mieszkanie; Wymiana handlowa i rozpowszechnianie się kultury; Obrzędy pogrzeboweOfiary i budowa świątyń; Skutki postępu. |
|
Przymierze z archeologią. |
|
18,00 zł |
| Autor: Krzysztof Dąbrowski; wyd. Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza 1964 r. 266 str. wym. 16.8 / 20.2 cm. Oprawa twarda, z lekko podniszczoną obwolutą. Wiele zdjęć czarno-białych wewnątrz. |
|
Rodowód z głębi ziemi. |
|
12,00 zł |
| Autor: Zdzisław Skrok; wyd. Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza 1984 r. 263 str. wym. 12.2 / 19.4 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. Zdjęcia czarno-białe wewnątrz. Rzecz o archeologii. W treści: Ścieżki dawnych archeologów; Dolinami rzek; Gwiazdy i kamienie; W głębinach "Mare Barbarum"; Świadectwa dawnego braterstwa; Archeologia dnia wczorajszego; Poszukiwania u najdalszych źródeł; Tropami zaginionych ludów; Tajemnica bursztynowego wybrzeża; Na peryferiach świata Celtów; Germanie - temat tabu? Rodowód z głębi ziemi. |
|
Spotkania z archeologią. |
|
8,00 zł |
| Autor: Krzysztof Nowiński; wyd. Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych 1972 r. 136 str. wym. 14.6 / 20.4 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. |
|
Wędrówki po wykopaliskach. |
|
8,00 zł |
| Autorzy: Teresa Węgrzynowicz, Jacek Miśkiewicz; wyd. Wiedza Powszechna 1972 r. 273 str. wym. 11.2 / 17.6 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. |
|
Z archeologią przez kraje biblijne. |
|
18,00 zł |
| Autor: Siegfried H. Horn, przekład i konsultacja: Dorota i Bogusław Dąbrowscy; wyd. "Znaki Czasu" Warszawa 1989 r. 222 str. wym. 16.8 / 24.2 cm. Oprawa twarda, płócienna, bez obwoluty. Stan dobry plus. Wiele zdjęć wewnątrz. |
|
Zapiski biskupińskie. |
|
6,00 zł |
| Autor: Jerzy Głosik; wyd. Krajowa Agencja Wydawnicza 1983 r. 145 str. wym. 11.5 / 16.2 cm. Oprawa broszurowa. Wkładka ze zdjęciami czarno-białymi. Stan dobry. |
|
Ziemia odsłania tajemnice. |
|
6,00 zł |
| Autor: Aleksander Gardawski; wyd. Nasza Księgarnia 1974 r. 80 str. wym. 14.3 / 20.1 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry ( podniszczony grzbiet książki ). W treści: Mazowsze w paleolicie; Mezolityczni łowcy i rybacy; Wedrówki pierwszych rolników; Początki zwartego osadnictwa; Przełom neolitu i epoki brązu; Mazowsze w końcu drugiego i w pierwszym tysiącleciu p.n.e.; Pierwsze związki "Demokracji Wojskowych"; Mazowsze na progu wczesnośredniowiecznych "prapolskich" organizacji. |
| Wyświetlanie od 1 do 14 (z 14 pozycji) |
Stron: 1 |
|
 |
 Krucjata Bourne'a, 2 tomy.
16,00 zł 14,00 zł |
 Krój odzieży dziecięcej.
10,00 zł 8,00 zł |
 Okinawa 1945.
12,00 zł 10,00 zł |
 Elementy algebry wyższej.
35,00 zł 33,00 zł |
 Osobliwości i zabytki przyrody woj. gdańskiego.
8,00 zł 6,00 zł |
 Buddy Holly żyje i pozdrawia z Ganimedesa.
14,00 zł 12,00 zł |
|
|
|
 |
Znajdź! |
 |
|
 |
Wyszukaj z Google |
 |
|
 |
Informacje |
 |
|
 |
Odwiedź nasze forum! |
 |
|
 |
Ostatnie artykuły |
 |
|
 |
 |
Szybki kontakt |
 |
|
 |
Ciekawe Strony |
 |
|
|
|
|
|
|