|
|
 |
Kategorie |
 |
 |
Książki Archeologia Architektura Beletrystyka światowa Biologia Chemia Czasopisma Dokument, literatura faktu Ekologia Ekonomia, polityka Encyklopedie Erotyka, seks Ezoteryka, parapsychologia Fantastyka Fantasy Filozofia, logika Fizyka, astronomia Fotografia Geografia Geologia Historia Historia II wojny światowej Historia Polski Hobby Horrory Informatyka Język angielski Język francuski Język hiszpański Język niemiecki Język rosyjski Języki pozostałe Komiksy Kulinaria Kultura Literatura dziecięca Literatura młodzieżowa Literatura polska Literatura popularnonaukowa Literatura wojenna Lotnictwo Mapy, plany, przewodniki Marynistyka Matematyka Medycyna Medycyna niekonwencjonalna Militaria, wojskowość Miniaturki książkowe Modelarstwo Motoryzacja Muzyka Paranauka Pedagogika Podręczniki i pomoce naukowe Poezja Poradniki Powieść historyczna Prawo Przygoda i podróże Psychologia Religia i mitologia Romanse, literatura kobieca Satyra, dowcip, humor Sensacja, kryminał, thiller Silesiana Socjologia Sport Sztuka Sztuki walki Technika Tematyka górska Teoria Literatury Varia ( Różności ) Wydawnictwa przedwojenne
Płyty winylowe
Pocztówki
|
Ebooki |
|
 |
|
|
 |
EBOOKI |
 |
|
|
|
 |
Alfabetyczny wykaz produktów |
 |
|
 |
Zbieraj punkty! |
 |
|
|
|
|
Dokument, literatura faktu |
|
Dokument - to rzeczowe świadectwo jakiegoś zdarzenia sporządzone we właściwej formie dla danego czasu i miejsca. Według sposobu sporządzenia, rozróżnia się dokumenty: wizualne, piśmiennicze (np. rękopisy, druki, książki, czasopisma), niepiśmiennicze (np. fotografie, plany, mapy, dzieła sztuki), audialne (np. taśmy i płyty dźwiękowe), audiowizualne (np. filmy). Literatura faktu - utwory narracyjne pisane prozą, przede wszystkim o charakterze dokumentalnym. Ich głównym celem jest wiarygodna relacja o autentycznych wydarzeniach. Mogą mieć postać zbliżoną do reportażu. W odróżnieniu od beletrystyki, literatura faktu nie posługuje się fikcją w przedstawianiu rzeczywistości. |
|
 |
| |
Nazwa+ |
Kup teraz |
Cena |
|
Bez płaszcza z gronostajów. |
|
14,00 zł |
| Kościół a państwo i prawa człowieka ( szkice historyczne i polemiczne ). Autor: Wiesław Mercik; wyd. Krajowa Agencja Wydawnicza 1988 r. 294 str. wym. 16.7 / 23.5 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry plus. W treści: Dziewiętnaście wieków i dwadzieścia pięć lat. Prześladowcy i prześladowani. Wielkie procesy Europy. Reformacyjne interludium. Polski fenomem. Dobro kościoła najwyższym prawem. Kartki z dziejów II Rzeczypospolitej. Przemoc legalna i nielegalna. Kościół i państwo. "Wojna domowa". |
|
Beznadziejna ucieczka przed Basią. |
|
28,00 zł |
| Książka nowa. Reportaże seksualne. Autor: Katarzyna Surmiak-Domańska; wyd. WAB Warszawa 2007 r. 233 str. wym. 12.2 / 19.5 cm. Oprawa broszurowa, ze skrzydełkami, lakierowana. Stan bardzo dobry. Zbiór biografii mieszkających w Polsce i nie tylko traswestystów, transeksualistów, prostytutek, homoseksualistów wychowujących dzieci. Wszystkich bohaterów z tekstów Surmiak-Domańskiej łączy odrzucenie przez większość społeczeństwa. Każdy z nich uwikłał się w jakiś życiowy dramat i stał się sprawcą cudzego dramatu. Na przykład Anna,... |
|
Byłem przy tym.... |
|
16,00 zł |
| Autor: Leopold Marschak; wyd. Czytelnik 1973 r. wydanie pierwsze, 452 str. wym. 12.4 / 19.6 cm. Oprawa broszurowa, z podniszczoną obwolutą. Stan dobry. ...O przedwojennej Warszawie. |
|
Było nas pięcioro. |
|
18,00 zł |
| Wizerunek rodziny Mannów. Autor: Victor Mann, przekład: Irena Naganowska; wyd. Czytelnik, Warszawa 1966 r. 368 str. wym. 14.4 / 20.5 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. Zdjęcia czarno-białe wewnątrz. |
|
Było piekło, teraz będzie niebo. |
|
10,00 zł |
| Autor: Irena Morawska; wyd. Prószyński i S-ka 1999 r. 191 str. wym. 14.3 / 20.2 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry plus. Krótkie reportaże obyczajowe. |
|
Cyrograf - I. Brož |
|
5,00 zł |
| Autor:Ivan Brož, przekład: Stanisław Majewski; Wyd. Ministerstwa Obrony Narodowej 1987 r. 215 str. wym. 10.1 / 19.0 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry ( ślady użycia na okładce ). Książka oparta na faktach autentycznych porusza temat m.in. sztabu dowodzenia "wojnami gwiezdnymi" w Colorado Springs oraz doświadczeń przeprowadzanych na żołnierzach amerykańskiej piechoty morskiej, podczas prób na pustyni Nevada. |
|
Flaczki belwederskie. |
|
10,00 zł |
| Autor: Marek Markiewicz; wyd. Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, Warszawa 1994 r. 144 str. wym. 14.4 / 20.7 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan prawie bardzo dobry. O powstaniu ciała, które miało zreformować polskie radio i telewizję: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. |
|
Gdzie stopy nasze... |
|
6,00 zł |
| Reportaże z Kanady. Autor: Stanisław Stolarczyk; wyd. Oficyna Wydawnicza "ARAX" Białystok 1991 r. 192 str. + wkładka zdjęciowa. Wym. 14.3 / 20.3 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry plus. |
|
GRU sowiecki super wywiad 1918-1988. |
|
16,00 zł |
| Autor: Pierre de Villemarest, przy współpracy: Clifforda A. Kiracoffa, przekład: Maria Żurowska; wyd. Editions Spotkania 1988 r. 408 str. wym. 14.4 / 20.4 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry plus. Autor pisze książki poświęcone głównie ZSRR, tematyce współczenego szpiegostwa, terroryzmowi i stosunkom radziecko-niemieckim. |
|
Hackerzy, włamywacze i komputery. |
|
10,00 zł |
| Autorzy: Owen Bowcott, Sally Hamilton, przekład: Bogusław Świetlicki; wyd. Oficyna Wydawnicza Alma-Press, Warszawa 1993 r. 221 str. wym. 12.2 / 19.5 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry. Książka o hackerach, ich metodach i motywacjach. Opisuje szczegółowo przypadki z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. |
|
Klątwy, mikroby i uczeni. Tom 1. |
|
12,00 zł |
| Opowieść wawelska. Tom I: W ciszy otwieranych grobów. Autor: Zbigniew Święch; Wyd. Iskry, Warszawa 1989 r. 224 str. wym. 14.2 / 19.9 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. Zdjęcia czarno-białe wewnątrz. Książka, która jest zarazem reportażem, literaturą faktu i esejem popularnonaukowym ma swój punkt wyjścia we frapującej opowieści na temat otwarcia grobu króla Kazimierza Jagiellończyka, gdzie seria nagłych śmierci badaczy grobowca stworzyła plotkę o "klątwie jagiellończyka". |
|
Kto zabił Puszkina? |
|
14,00 zł |
| Autor: Wiktor Woroszylski; wyd. Iskry 1983 r. wydanie pierwsze; 543 str. wym. 12.8 / 20.0 cm. Oprawa twarda, stan dobry. Liczne zdjęcia czarno-białe wewnątrz. Książka o życiu i śmierci Puszkina. |
|
Od Golgoty do Masady. |
|
12,00 zł |
| Autor: Kazimierz Koźniewski; wyd. Bellona, Warszawa 1991 r. 199 str. wym. 12.4 / 19.3 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry plus. |
|
Oko Pentagonu. |
|
14,00 zł |
| Rzecz o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim. Autorzy: Krzysztof Dubiński, Iwona Jurczenko; wyd. INTRYGA Leszka Bubla 1995 r. 175 str. wym. 14.7 / 20.6 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry plus. Zdjęcia czarno-białe wewnątrz. |
|
Opus Dei. |
|
30,00 zł |
| Autor: John L. Allen, J.R, przekład: Bertelsmann Media sp. z o.o. wyd. Świat Książki, Warszawa 2006 r. 352 str. wym. 16.8 / 24.6 cm. Oprawa twarda. Stan bardzo dobry. Książka o najbardziej tajemniczej organizacji wewnątrz Kościoła katolickiego. |
|
Piraci naszych dni. |
|
5,00 zł |
| Autor: Henryk Mąka; wyd. GLOB Szczecin 1987 r. 215 str. wym. 11.4 / 16.2 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. Literatura faktu. |
|
Proces Eichmanna. |
|
16,00 zł |
| Autor: Lord Russel of Liverpool, przekład: Tadeusz Wójcik; wyd. Czytelnik Warszawa 1966 r. 363 str. wym. 14.7 / 20.7 cm. Oprawa broszurowa, z troszkę podniszczoną obwolutą. Stan dobry. |
|
Szachinszach - R. Kapuściński |
|
12,00 zł |
| Autor: Ryszard Kapuściński; wyd. Czytelnik, Warszawa 2003 r. 165 str. wym. 12.6 / 20.2 cm. Oprawa twarda, lakierowana. Stan dobry. Reportaż Ryszarda Kapuścińskiego o rewolucji Chomeiniego w Iranie w 1979 r. |
|
Szczęki smoka. |
|
12,00 zł |
| Autor: Czesław Goliszewski; wyd. Ministerstwa Obrony Narodowej, Warszawa 1970 r. wydanie pierwsze, nakład 5.310 egzemplarzy; 295 str. wym. 10.8 / 17.9 cm. Oprawa broszurowa, z obwolutą. Stan dobry. Wiele zdjęć czarno-białych wewnątrz. Kolejny, po "Ryżowych polach w ogniu", zbiór reportaży z walczącego Wietnamu znanego korespondenta prasy wojskowej. Autor opisuje Wietnam już po wstrzymaniu bombardowań przez USA. |
|
Ślady na stromej drodze. |
|
20,00 zł |
| Opowieści reportażowe. Autor: Jerzy Lovell; Wyd. Literackie 1954 r. 207 str. wym. 12.7 / 19.8 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. Autor, młody literat i publicysta, podróżując po południowej Polsce, podziwiał wiele budujących się obiektów przemysłowych. I o tym właśnie jes ta książka! Opowiada o ludziach, tworzących wielkie zakłady przemysłowe, o autentycznych wydarzeniach. |
|
Świątynia zagłady. |
|
10,00 zł |
| Autor: Jacek Syski: wyd. Książka i Wiedza, Warszawa 1980 r. 173 str. wym. 14.5 / 19.9 cm; oprawa broszurowa; stan dobry. Jimmie Jones uznał się Mesjaszem i w sekcie, którą założył, egzekwował dla siebie cześć boską. Zaczął od głoszenia haseł miłości bliśxniego i dobra dla wszystkich, ale pod tymi hasłami zorganizował fizyczny i psychiczny terror swoim wyznawcom. Skończyło się to śmiercią 900 ludzi... |
|
Wejście w labirynt. |
|
14,00 zł |
| Autor: Józef Szczypka; wyd. Instytut Wydawniczy PAX, Warszawa 1964 r. 267 str. wym. 12.5 / 19.5 cm. Oprawa broszurowa, z obwolutą. Stan dobry. Zdjęcia czarno-białe wewnątrz. Opowieść o młodości Stanisława Wyspiańskiego. |
|
Wróg towarzysza Stalina. |
|
10,00 zł |
| Wspomnienia z Kazachstanu 1940- 1946. Autor: Eugeniusz Iwanicki; wyd. "RES POLONA" Łódź 1990 r. 164 str. wym. 14.4 / 20.0 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. |
|
Wycieczka na łomnicę. |
|
20,00 zł |
| Autor: Jerzy Korkozowicz; wyd. Pojezierze, Olsztyn 1983 r. 188 str. wym. 12.2 / 19.3 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. "Zbiór relacji o szkołach, w których się uczyłe bądź tych, w jakich byłem nauczycielem czy dyrektorem. Jest również kilka felietonów o pisarzach. Najwięcej o Krasickim, bo z nim sąsiadowałem, mieszkając swego czasu w Bartoszycach." |
|
Wywiad czy mafia? |
|
12,00 zł |
| Autor: Stanisław Sokołowski; wyd. "Śląsk" 1980 r. 496 str. wym. 12.2 / 19.1 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry plus. Liczne zdjęcia czarno-białe wewnątrz. Pełna napięcia książka o wewnętrznych i zagranicznych operacjach wywiadu USA. |
| Wyświetlanie od 1 do 25 (z 29 pozycji) |
Stron: 1 |
|
 |
 Historia literatury niepodległej Polski ( z wypisami ).
18,00 zł 16,00 zł |
 Krucjata Bourne'a, 2 tomy.
16,00 zł 14,00 zł |
 Okinawa 1945.
12,00 zł 10,00 zł |
 Osobliwości i zabytki przyrody woj. gdańskiego.
8,00 zł 6,00 zł |
 Elementy algebry wyższej.
35,00 zł 33,00 zł |
 Marketing partyzancki.
16,00 zł 14,00 zł |
|
|
|
 |
Znajdź! |
 |
|
 |
Wyszukaj z Google |
 |
|
 |
Informacje |
 |
|
 |
Odwiedź nasze forum! |
 |
|
 |
Ostatnie artykuły |
 |
|
 |
 |
Szybki kontakt |
 |
|
 |
Ciekawe Strony |
 |
|
|
|
|
|
|