|
|
 |
Kategorie |
 |
 |
Książki Archeologia Architektura Beletrystyka światowa Biologia Chemia Czasopisma Dokument, literatura faktu Ekologia Ekonomia, polityka Encyklopedie Erotyka, seks Ezoteryka, parapsychologia Fantastyka Fantasy Filozofia, logika Fizyka, astronomia Fotografia Geografia Geologia Historia Historia II wojny światowej Historia Polski Hobby Horrory Informatyka Język angielski Język francuski Język hiszpański Język niemiecki Język rosyjski Języki pozostałe Komiksy Kulinaria Kultura Literatura dziecięca Literatura młodzieżowa Literatura polska Literatura popularnonaukowa Literatura wojenna Lotnictwo Mapy, plany, przewodniki Marynistyka Matematyka Medycyna Medycyna niekonwencjonalna Militaria, wojskowość Miniaturki książkowe Modelarstwo Motoryzacja Muzyka Paranauka Pedagogika Podręczniki i pomoce naukowe Poezja Poradniki Powieść historyczna Prawo Przygoda i podróże Psychologia Religia i mitologia Romanse, literatura kobieca Satyra, dowcip, humor Sensacja, kryminał, thiller Silesiana Socjologia Sport Sztuka Sztuki walki Technika Tematyka górska Teoria Literatury Varia ( Różności ) Wydawnictwa przedwojenne
Płyty winylowe
Pocztówki
|
Ebooki |
|
 |
|
|
 |
EBOOKI |
 |
|
|
|
 |
Alfabetyczny wykaz produktów |
 |
|
 |
Zbieraj punkty! |
 |
|
|
|
|
Fantasy |
|
Fantasy - gatunek literacki powstały na gruncie fantastyki. Utwory tego gatunku są najczęściej umiejscowione w fikcyjnym świecie, w którym poza zwykłymi prawami fizyki i biologii działa też magia oraz inne nadnaturalne moce. Do świata przedstawionego należy przeważnie rozległy zestaw rekwizytów. Charakterystyczne jest także występowanie obok gatunku ludzkiego istot mitycznych lub baśniowych. Zazwyczaj psychologia postaci, ich motywacje i zachowania są przedstawione realistycznie. Świat w książkach fantasy jest fikcyjny, mitologiczny lub baśniowy, czasem mniej lub bardziej umowny, ale potraktowany przez autora jak świat historyczny, który się kiedyś zdarzył i stąd wynika niezwykła moc oddziaływania tego gatunku, poprzez uprawdopodobnienie postaci i wielką precyzję opisu ich świata. |
|
 |
| |
Nazwa+ |
Kup teraz |
Cena |
|
Allan i Bogowie Lodów. Opowieść o początkach. |
|
6,00 zł |
| Autor: Rider H. Haggard, przekład: Wiesław Marcysiak; wyd. Versus Sp. z o. o. Lublin 1990 r. 179 str. wym. 14.0 / 20.3 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. |
|
Amulet szalonego boga. |
|
10,00 zł |
| Autor: Michael Moorcock, przekład: Andrzej Leszczyński; wyd. Amber 1991 r. 207 str. wym. 13.0 / 20.0 cm. Oprawa twarda, lakierowana. Stan bardzo dobry. Seria: Historia Runestaffa. |
|
Arcymag. |
|
8,00 zł |
| Autor: Maggie Furey, prekład: Beata i Dariusz Bilscy. Tom II cyklu Artefakty Mocy. Wyd. Amber Sp. z o. o. 1997 r. 208 str. wym. 12.4 / 19.0 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry. Prześladowana przez Arcymaga Aurian ucieka z Akademii wraz ze służącym Anvarem... |
|
Berserker. Cień wilka. |
|
5,00 zł |
| Autor: Chris Carlsen, przekład: Piotr Kuś; wyd. Dom Wydawniczy REBIS, Poznań 1992 r. 219 str. wym. 11.2 / 16.8 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry. Tom pierwszy przygód Haralda Chyżego Topora. |
|
Bramy w piasku. |
|
10,00 zł |
| Autor: Roger Zelazny, przekład: Agnieszka Sylwanowicz; wyd. Alkazar, Warszawa 1993 r. 375 str. wym. 11.4 / 17. cm. Oprawa broszurowa. Stan prawie bardzo dobry. Terroryści, Obcy, pracownicy naukowi, starają się wyjaśnić zagadkę tajemniczego kamienia z pradziejów Kosmosu. |
|
Brzemię Yurthów. |
|
10,00 zł |
| Autor: Andre Norton, przekład: Alicja Borończyk; Wyd. Dom Wydawniczy REBIS, Poznań 1994 r. 136 str. wym. 12.4 / 19.0 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry plus. |
|
Cena magii. |
|
25,00 zł |
| Autor: Mercedes Lackey, przekład: Magdalena Polaszewska-Nicke; wyd. Zysk i S-ka, Poznań 1996 r. 445 str. wym. 11.4 / 18.3 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry. Tom trzeci trylogii: Ostatni Mag Heroldów. |
|
Ciała, wiele ciał. |
|
9,00 zł |
| Autor: Philip Jose Farmer, przekład: Krzysztof Sokołowski; Wyd. FENIKS Publications 1995 r. 251 str. wym. 11.0 / 17.0 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry. Autor niewątpliwie ma talent pisarski, ale posiada coś więcej: całkowity brak szacunku dla kulturowych tabu, głównie seksualnych. Więc jest to powieść dla miłośników fantastyki oraz lektury erotycznej. |
|
Conan Buntownik. |
|
10,00 zł |
| Autor: Paul Anderson, przekład: Adam Krachowski; wyd. FBI-BOOKS s.c. Wrocław 1990 r. 189 str. wym. 14.6 / 20.1 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry ( troszkę przetarta okładka ). Dwanaście tysięcy lat temu na Ziemi podzielonej między królestwa hyboriańskie Conan, barbarzyński awanturnik o herkulesowej sile i szlechetnym sercu, pirat i wierny żołnierz-hulaka, zwycięża ludzi, potwory i podstępnych czarowników, torując sobie drogę do tronu potężnego królestwa Akwilonii. |
|
Conan. |
|
10,00 zł |
| Autor: Robert E. Howard, przekład: Zbigniew A. Królicki; wyd. Atlantis, Warszawa 1990 r. 234 str. wym. 14.4 / 20.1 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry ( przetarcia na okładce ). |
|
Cytadela ciemności. |
|
10,00 zł |
| Autor: Henry Kuttner, wybór: Marek S. Nowowiejski; wyd. PiK, Katowice 1992 r. 255 str. wym. 12.5 / 20.1 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. W treści: Przeklęte niech będzie miasto; Cytadela ciemności; Próg; W mocy twego zaklęcia; Największa miłość; Maskarada; Pozdrowienia od autora. |
|
Czarnoksiężnik z Lemurii. |
|
5,00 zł |
| Autor: Lin Carter, przekład: Magdalena Gohling; wyd. Versus 1990 r. 111 str. wym. 14.0 / 20.2 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry. |
|
Czarnoksiężnik z Zao. |
|
6,00 zł |
| Autor: Lin Carter, przekład: Marek Gizmajer; wyd. Kielce 1993 r. 182 str. wym. 11.4 / 16.4 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry. |
|
Czarny Bóg. |
|
16,00 zł |
| Autor: Gregory Keyes, przekład: Mirosław Kościuk; Wyd. Zysk i S-ka, 2002 r. 562 str. wym. 12.4 / 18.3 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan bardzo dobry. Kontynuacja książki "Z wody zrodzony". |
|
Czarodziejka z Darshivy. |
|
70,00 zł |
| Autor: David Eddings, przekład: Paweł Czajczyński; wyd. Amber 1996 str. wym. 11.8 / 18.4 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan prawie bardzo dobry. Czwarty tom sagi: Malloreon. |
|
Demon - J. Varley. |
|
12,00 zł |
| Autor: John Varley, przekład; Katarzyna Karłowska; wyd. Dom Wydawniczy REBIS 1993 r. 536 str. wym. 12.5 / 19.0 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. Ostatnia część trylogii: Tytan. Na Ziemi trwa wyniszczająca wojna atomowa. Ocalałe niedobitki uciekają na Gaję - planetę stworzoną przez pseudoboga o takim samym imieniu... |
|
Dworce chaosu. |
|
40,00 zł |
| Autor: Roger Zelazny, przekład: Piotr W. Cholewa; wyd. Iskry 1993 r. 174 str. wym. 12.4 / 19.5 cm. Oprawa broszurowa, stan prawie bardzo dobry. Cykl o księstwie Amberu. |
|
Dzieci wodnika. |
|
12,00 zł |
| Autor: Poul Anderson, przekład: Ewa Witecka; wyd. Alfa, Warszawa 1994 r. 391 str. wym. 12.9 / 19.9 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan bardzo dobry. |
|
Dziecko z miasta przeszłości. |
|
6,00 zł |
| Autorzy: Tad Williams, Nina Kiriki Hoffman; wyd. Dom Wydawniczy REBIS, Poznań 1995 r. 122 str. wym. 12.4 / 19.5 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan bardzo dobry. |
|
Dziewczyny Buffalo i inne zwierzęce obecności. |
|
10,00 zł |
| Autor: Ursula K. Le Guin, przekład: A. Sylwanowicz, A. Kraśko, Z. Uhrynowska-Hanasz, B. Kuczborska, L. Jęczmyk; wyd. ALKAZAR Warszawa 1993 r. 248 str. wym. 11.5 / 17.2 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry plus. |
|
Elak z Atlantydy. |
|
6,00 zł |
| Autor: Henry Kuttner, przekład: Piotr W. Cholewa; wyd. Oficyna Wydawnicza "Arax". 1990 r. 137 str. wym. 14.5 / 20.0 cm. oprawa broszurowa. Stan dobry. |
|
Era wilka. |
|
10,00 zł |
| Autor: Alian Cole, przekład: Ewa Ligęza; wyd. Zysk i S-ka 2002 r. 499 str. wym. 12.4 / 18.3 cm. oprawa broszurowa, lakierowana. Stan bardzo dobry. Powieść fantasy zainspirowana poematem "Rubaiyat", przenosi nas w piękny, choć brutalny świat, pełen poświęceń i podłej zdrady. |
|
Galaktyczne pustkowie. |
|
7,00 zł |
| Autor: Andre Norton, przekład: Marta Starczewska; Wyd. Poznańskie 1994 r. 215 str. wym. 11.0 / 17.9 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan prawie bardzo dobry. |
|
Gasnące słońce: Kesrith. |
|
10,00 zł |
| Autor: C.J. Cherryh, przekład: Michał Jakuszewski; wyd. Zysk i S-ka 1994 r. 329 str. wym. 11.5 / 18.2 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan bardzo dobry. Jest to opowieść o dwóch potężnych gatunkach walczących o panowanie nad Galaktyką: ludzkości, ropoczynającej swoją ekspansję z Ziemi ku gwiazdom oraz tajemniczych istotach "reguli", usiłujacych utrzymać swe panowanie przy pomocy najemników "mri". |
|
Giganci zmierzchu świata. |
|
12,00 zł |
| Autor: Lin Carter, przekład: Marek Pąkciński; wyd. Amber 1994 r. 222 str. 12.7 / 20.0 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan bardzo dobry. W siedemsetmilionowym roku naszej ery do królestwa Karchoy przybywa gigant Ganelon, objawiając władcy straszliwą przepowiednię... |
| Wyświetlanie od 1 do 25 (z 106 pozycji) |
Stron: 1 |
|
 |
 Okinawa 1945.
12,00 zł 10,00 zł |
 Historia literatury niepodległej Polski ( z wypisami ).
18,00 zł 16,00 zł |
 Neurobiologia ( Krótkie wykłady ).
40,00 zł 38,00 zł |
 Elementy algebry wyższej.
35,00 zł 33,00 zł |
 Krój odzieży dziecięcej.
10,00 zł 8,00 zł |
 Marketing partyzancki.
16,00 zł 14,00 zł |
|
|
|
 |
Znajdź! |
 |
|
 |
Wyszukaj z Google |
 |
|
 |
Informacje |
 |
|
 |
Odwiedź nasze forum! |
 |
|
 |
Ostatnie artykuły |
 |
|
 |
 |
Szybki kontakt |
 |
|
 |
Ciekawe Strony |
 |
|
|
|
|
|
|