|
|
 |
Kategorie |
 |
 |
Książki Archeologia Architektura Beletrystyka światowa Biologia Chemia Czasopisma Dokument, literatura faktu Ekologia Ekonomia, polityka Encyklopedie Erotyka, seks Ezoteryka, parapsychologia Fantastyka Fantasy Filozofia, logika Fizyka, astronomia Fotografia Geografia Geologia Historia Historia II wojny światowej Historia Polski Hobby Horrory Informatyka Język angielski Język francuski Język hiszpański Język niemiecki Język rosyjski Języki pozostałe Komiksy Kulinaria Kultura Literatura dziecięca Literatura młodzieżowa Literatura polska Literatura popularnonaukowa Literatura wojenna Lotnictwo Mapy, plany, przewodniki Marynistyka Matematyka Medycyna Medycyna niekonwencjonalna Militaria, wojskowość Miniaturki książkowe Modelarstwo Motoryzacja Muzyka Paranauka Pedagogika Podręczniki i pomoce naukowe Poezja Poradniki Powieść historyczna Prawo Przygoda i podróże Psychologia Religia i mitologia Romanse, literatura kobieca Satyra, dowcip, humor Sensacja, kryminał, thiller Silesiana Socjologia Sport Sztuka Sztuki walki Technika Tematyka górska Teoria Literatury Varia ( Różności ) Wydawnictwa przedwojenne
Płyty winylowe
Pocztówki
|
Ebooki |
|
 |
|
|
 |
EBOOKI |
 |
|
|
|
 |
Alfabetyczny wykaz produktów |
 |
|
 |
Zbieraj punkty! |
 |
|
|
|
|
Filozofia, logika |
|
Filozofia (gr. φιλοσοφία philosophia) – określenie to pochodzi prawdopodobnie od matematyka i filozofa Pitagorasa żyjącego w VI wieku p.n.e. Pierwotnie miało sens dosłowny i oznaczało poszukiwanie, umiłowanie mądrości. Obecnie terminu filozofia używa się w różnych znaczeniach. Trudno o definicję, bo zakres rozważań filozoficznych i ich metoda ulegały historycznym zmianom a rozumienie filozofii jest uzależnione od przyjętej tradycji filozoficznej. W uproszczeniu można powiedzieć, że filozofia zajmuje się ogólnymi, podstawowymi zagadkami świata: naturą istnienia i rzeczywistości, poznawalnością prawdy czy tym, jakie działanie jest pożądane. Dzieli się ją na: ontologię (teoria bytu), epistemologię (teoria poznania) i aksjologię (teoria wartości). Logika zajmuje się analizą poprawnego rozumowania. Jest dyscypliną normatywną, więc zajmuje się tym jak co powinno działać, powinnością samą. Od wieków toczy się spór czy logika jest nauką czy umiejętnością, ponieważ jest też dyscypliną praktyczną. Wielokrotnie "czysta logika" jest nazywana "nauką o nauce". |
|
 |
| |
Nazwa+ |
Kup teraz |
Cena |
|
Byt i istota. |
|
30,00 zł |
| Autor: Etienne Gilson, przekład: Piotr Lubicz i Jerzy Nowak; wyd. Instytut Wydawniczy PAX 1963 r. 331 str. wym. 17.1 / 23.8 cm. Oprawa twarda, z troszkę podniszczoną obwolutą. Stan dobry plus. W treści: Byt i jedno; Byt i substancja; Byt i istnienie; Istota przeciwko istnieniu; U źródeł ontologii; Neutralizacja istnienia; Dedukcja istnienia; Istnienie przeciwko filozofii; Poznanie istnienia; Istnienie a filozofia. |
|
Czwarty instynkt - głos duszy. |
|
12,00 zł |
| Jak odnaleźć sens i cel życia u progu trzeciego tysiąclecia. Autor: Arianna Huffington, przekład: Dorota Gawlikowska; wyd. Amber 1995 r. 346 str. wym. 12.2 / 19.0 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry plus. Czwarty instynkt, to instynkt nienazwany, który wiedzie nas poza pierwotne instynkty, ku duchowemu spełnieniu i zrozumieniu naszego życia. |
|
Dialogi, 2 tomy. |
|
100,00 zł |
| Autor: Platon, przekład, wstęp i objaśnienia: Władysław Witwicki; wyd. ANTYK, Kęty 1999 r. 715 i 767 str. wym. 15.8 / 23.2 cm. Oprawa twarda, z obwolutą. Stan prawie bardzo dobry. Seria: Biblioteka Europejska. Tom 1: Ion, Charmides, Lizys, Hippiasz Mniejszy, Hippiasz Większy, Laches, Protagoras, Gorgiasz, Menon, Eutyfron, Obrona Sokratesa, Kriton, Fedon. Tom 2: Uczta, Fajdros, Eutydem, Parmenides, Teajtet, Sofista, Polityk, Fileb, Timaios, Kritias. |
|
Dziesięć błędów filozoficznych. |
|
20,00 zł |
| Autor: Mortimer J. Adler, przekład: Józef Marzęcki; wyd. Medium, Warszawa 1995 r. 174 str. wym. 12.3 / 19.5 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry. Analiza dziesięciu błędów charakterystycznych dla nowożytnej myśli filozoficznej oraz ich negatywnego wpływu na dzisiejszą rzeczywistość. Wskazania, jak sobie radzić z tymi pomyłkami i jak przestawić sposób myślenia na nowe tory. Książka przyczynia się do bogatszego, pełniejszego zrozumienia procesów psychologicznych i społecznych. |
|
Korespondencja z Antoine'em Arnauldem. |
|
17,00 zł |
| Autor: Gottfried W. Leibniz, przekład: Stanisław Cichowicz, Jerzy Kopania; wyd. PWN 1998 r. 163 str. wym.12.7 / 19.2 cm. Twarda oprawa z obwolutą. Seria: Biblioteka Klasyków Filozofii. Stan bardzo dobry. |
|
Laches. Platon |
|
6,00 zł |
| Autor: Platon, przekład: Władysław Witwicki; Wyd. Recto Warszawa 1991 r. 95 str. wym. 12.4 / 19.1 cm. Oprawa broszurowa. Stan prawie bardzo dobry. |
|
Meandry podmiotowości. |
|
20,00 zł |
| Pod red. Piotra Orlika; wydawnictwo i drukarnia: Uni-Druk s.c. Poznań 2001 r. 414 str. wym. 14.7 / 22.8 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan bardzo dobry. Seria: Problemy / dyskusje. |
|
Nauka logicznego myślenia. |
|
15,00 zł |
| Autor: D. Q. McInerny, przekład: Ewa Czerwińska; wyd. Klub Dla Ciebie 2005 r. 144 str. wym. 12.8 / 19.1 cm. Oprawa twarda, stan bardzo dobry. Nieoceniony przewodnik dla wszystkich dbających o precyzję myśli i ich wyrażania. |
|
O powstaniu i ginięciu. |
|
12,00 zł |
| Autor: Arystoteles, przekład: Leopold Regner; wyd. PWN 1981 r. 140 str. wym. 12.8 / 19.3 cm. Seria: Biblioteka Klasyków Filozofii. Twarda oprawa z obwolutą. Stan dobry. |
|
O życiu, miłości i śmierci. |
|
25,00 zł |
| Autor: Wolter, przekład: zbiorowy, wybór i wstęp: Jerzy Adamski; wyd. Czytelnik 1961 r. wydanie pierwsze, nakład 4250 egzemplarzy; 156 str. wym. 12.7 / 19.5 cm. Oprawa broszurowa, z obwolutą. Stan dobry. Seria: Symposion. W treści: Urywki, uwagi, refleksje; Powiastki, artykuły, dialogi |
|
Protagoras. Platon. |
|
6,00 zł |
| Autor: Platon, przekład: Władysław Witwicki; Wyd. Recto 1991 r. 115 str. wym. 12.4 / 19.4 cm. Oprawa broszurowa. Stan prawie bardzo dobry. |
|
Tao Kubusia Puchatka. |
|
10,00 zł |
| Autor: Benjamin Hoff, przekład: Rafał T. Prinke, ilustracje: Ernest H. Shepard; wyd. Dom Wydawniczy REBIS 1993 r. 132 str. wym. 12.5 / 19.4 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan bardzo dobry. |
|
Te prosiaczka. |
|
10,00 zł |
| Autor: Benjamin Hoff, przekład: Rafał T. Prinke, ilustracje: Ernest H. Shepard; wyd. Dom Wydawniczy REBIS 1993 r. 190 str. wym. 12.5 / 19.4 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan bardzo dobry. Biblioteka Nowej Myśli. |
|
Wątki katastroficzne w myśli rosyjskiej i polskiej 1917-1950. |
|
14,00 zł |
| Autor: Sławomir Mazurek; Wyd. Leopoldinum Fundacji dla Uniwersytetu Wrocławskiego 1997 r. 221 str. wym. 14.6 / 20.8 cm. Oprawa twarda, lakierowana. Stan prawie bardzo dobry. W treści: Pojęcie katastrofizmu historiozoficznego; Katastrofizm a teologia historii; Wasyl Rozanow - próba neopogańskiej filozofii historii; Neochrześcijanie w obliczu końca; Witkacy - próba historiozofii neohumanistycznej. |
|
Wprowadzenie do logiki formalnej, 1985 r. |
|
6,60 zł |
| Autor: Barbara Stanosz; wyd. PWN 1985 r. 106 str. wym. 16.7 / 23.9 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. |
| Wyświetlanie od 1 do 15 (z 15 pozycji) |
Stron: 1 |
|
 |
 Krój odzieży dziecięcej.
10,00 zł 8,00 zł |
 Krucjata Bourne'a, 2 tomy.
16,00 zł 14,00 zł |
 Dowcip surowo wzbroniony.
10,00 zł 8,00 zł |
 Okinawa 1945.
12,00 zł 10,00 zł |
 Marketing partyzancki.
16,00 zł 14,00 zł |
 Buddy Holly żyje i pozdrawia z Ganimedesa.
14,00 zł 12,00 zł |
|
|
|
 |
Znajdź! |
 |
|
 |
Wyszukaj z Google |
 |
|
 |
Informacje |
 |
|
 |
Odwiedź nasze forum! |
 |
|
 |
Ostatnie artykuły |
 |
|
 |
 |
Szybki kontakt |
 |
|
 |
Ciekawe Strony |
 |
|
|
|
|
|
|