E-mail

Hasło


Nowy klient?
Zapomniałeś hasła?
      Książki Antykwariat Słówko            Pocztówki Antykwariat Słówko            Płyty winylowe Antykwariat Słówko     
Moje konto Koszyk Zamówienie
Promocje więcej
Krucjata Bourne'a, 2 tomy.
Krucjata Bourne'a, 2 tomy.
16,00 zł
14,00 zł
Kategorie
Książki
  Archeologia
  Architektura
  Beletrystyka światowa
  Biologia
  Chemia
  Czasopisma
  Dokument, literatura faktu
  Ekologia
  Ekonomia, polityka
  Encyklopedie
  Erotyka, seks
  Ezoteryka, parapsychologia
  Fantastyka
  Fantasy
  Filozofia, logika
  Fizyka, astronomia
  Fotografia
  Geografia
  Geologia
  Historia
  Historia II wojny światowej
  Historia Polski
  Hobby
  Horrory
  Informatyka
  Język angielski
  Język francuski
  Język hiszpański
  Język niemiecki
  Język rosyjski
  Języki pozostałe
  Komiksy
  Kulinaria
  Kultura
  Literatura dziecięca
  Literatura młodzieżowa
  Literatura polska
  Literatura popularnonaukowa
  Literatura wojenna
  Lotnictwo
  Mapy, plany, przewodniki
  Marynistyka
  Matematyka
  Medycyna
  Medycyna niekonwencjonalna
  Militaria, wojskowość
  Miniaturki książkowe
  Modelarstwo
  Motoryzacja
  Muzyka
  Paranauka
  Pedagogika
  Podręczniki i pomoce naukowe
  Poezja
  Poradniki
  Powieść historyczna
  Prawo
  Przygoda i podróże
  Psychologia
  Religia i mitologia
  Romanse, literatura kobieca
  Satyra, dowcip, humor
  Sensacja, kryminał, thiller
  Silesiana
  Socjologia
  Sport
  Sztuka
  Sztuki walki
  Technika
  Tematyka górska
  Teoria Literatury
  Varia ( Różności )
  Wydawnictwa przedwojenne
Płyty winylowe
Pocztówki
Ebooki
Przejdź do...
EBOOKI
Nowości więcej
Polanica Zdrój. Pijalnia.
Polanica Zdrój. Pijalnia.
3,00 zł
Alfabetyczny wykaz produktów
A | B | C | Ć | D | E | F | G
H | I | J | K | L | Ł | M | N
O | Ó | P | Q | R | S | Ś | T
U | V | W | X | Y | Z | Ź | Ż | Pełny wykaz alfabetyczny
Zbieraj punkty!
ZBIERAJ PUNKTY ZA ZAKUPY
Program Partnerski
"Zbieraj Punkty"


Fizyka, astronomia

Fizyka (z gr. φύσις physis - "natura") – nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. O budowie oraz właściwościach materii i działających na nią siłach. Fizycy badają właściwości i przemiany materii i energii oraz oddziaływanie między nimi. Do opisu zjawisk fizycznych używają wielkości fizycznych, wyrażonych za pomocą pojęć matematycznych, takich jak liczba, wektor, tensor. Astronomia (gr. ἀστρονομία) – nauka o ciałach niebieskich, ich budowie, ruchach, pochodzeniu i ewolucji oraz o materii rozproszonej w przestrzeni kosmicznej (zwanej też kosmosem). Astronomia, a ściślej jej dział zwany kosmologią, zajmuje się także Wszechświatem jako całością. Nazwa astronomia pochodzi z greki: ἄστρον astron (gwiazda) + νόμος nomos (prawo).

    Nazwa+   Kup teraz   Cena 
 Ewolucja kosmosu i kosmologii.   Ewolucja kosmosu i kosmologii.  Kup teraz!   14,00 zł 
 Autor: Michał Heller; wyd. PWN 1985 r. 224 str. wym. 14.3 / 21.0 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry plus. W treści: "Kosmologiczne rozważania..." Einsteina; Dziwny świat Wilhelma de Sittera; Era Hubble'a; Kosmologia Friedmana; Od obserwacji do teorii; Od teorii do obserwacji; Obserwacyjna kosmologia Hubble'a; Początek i koniec Wszechświata; Dyskusja o ewolucji Wszechświata; Kosmologia Milne'a; Kosmologia neonewtonowska; Geometria i termodynamika Wszechświata; Hipoteza Pierwotnego Atomu; Kosmologia Stanu Stacjonarnego; Kosmiczna nukleosynteza;... 
 Fizyka wielkich energii.   Fizyka wielkich energii.  Kup teraz!   8,00 zł 
 Autor: Ewa Skrzypczak; wyd. PWN 1965 r. 139 str. wym. 11.4 / 17.8 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. Seria: Współczesna Biblioteka Naukowa OMEGA. W treści: Metody detekcji cząstek; Cząstki elementarne ( historia i fenomenologia ); Odziaływanie między cząstkami elementarnymi; Zderzenia wielkich energii - produkcja wielorodna; Akceleratory; Promienie kosmiczne. 
 Gwiazdy i planety.   Gwiazdy i planety.  Kup teraz!   14,00 zł 
 Jak je odszukać, poznać i polubić. Autor: Joachim Ekrutt, Mapki nieba i ilustracje: Wil Tirion, przekład: Michał Różyczka; wyd. MUZA SA 1996 r. 155 str. wym. 14.7 / 21.5 cm. Oprawa brpszurowa, lakierowana, ze skrzydełkami. Pozycja bogato ilustrowana, zawierająca m.in. kalendarz ważniejszych wydarzeń astronomicznych na lata 1994-2000 oraz słowniczek astronomiczny. 
 I uczeni są ludźmi, księga druga.   I uczeni są ludźmi, księga druga.  Kup teraz!   10,00 zł 
 Obrazki z dziejów fizyki. Autor: Anna Mierzecka; wyd. Wiedza Powszechna, 1962 r. 383 str. wym. 12.5 / 19.5 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry ( troszkę podniszczony grzbiet ). Krótkie opowiadania z życia i pracy tych, którzy tworzyli naukę. 
 Narodziny i rozwój Układu Słonecznego.   Narodziny i rozwój Układu Słonecznego.  Kup teraz!   14,00 zł 
 Autor: Olgierg Wołczek; wyd. Ossolineum 1979 r. 298 str. wym. 14.7 / 20.3 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry plus. Wiele rysunków i zdjęć czarno-białych wewnątrz. W treści: Słońce i materia w jego Układzie; Przed świtem; Gwiazda Układu; Błękitna Planeta ludzi; Księżyc - towarzysz Ziemi; Rozpalone pustkowie Merkurego; Jutrzenka w osłonie obłoków; Glob pyłowych zamieci; Planeta, której nie było; W potężnych polach Jowisza; Świat dalekich planet-olbrzymów i małego Plutona; Lodowe pochodnie; Przyszłe losy Układu Słonecznego. 
 Planety - Gwiazdy - Wszechświat.   Planety - Gwiazdy - Wszechświat.  Kup teraz!   6,00 zł 
 Autorzy: T. Zbigniew Dworak, Ludwik Zajdler; wyd. Krajowa Agencja Wydawnicza 1989 r. 226 str. wym. 16.2 / 15.3 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. Książka z wieloma rysunkami i zdjęciami czarno-białymi. 
 Pola i ruch.   Pola i ruch.  Kup teraz!   14,00 zł 
 Autorzy: Waldemar Gorzkowski, Andrzej Szymacha; wyd. WSIP 1984 r. 350 str. wym. 14.5 / 20.3 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry ( troszkę przetarta okładka ). W treści: Drgania i fale mechaniczne; Akustyka; Mechanika bryły sztywnej; Ładunek i przewodnik z prądem w polu magnetycznym; Zależność pola magnetycznego od płynących prądów i materiałów magnetycznych; Indukcja elektromagnetyczna i prądy zmienne; Pole elektromagnetyczne; Szczególna teoria względności. 
 Słownik fizyczny.   Słownik fizyczny.  Kup teraz!   17,00 zł 
 Praca zbiorowa; wyd. Wiedza Powszechna 1984 r. 492 str. wym. 16.8 / 24.5 cm. Oprawa twarda. Stan dobry. Słownik zawiera 1750 haseł z wszystkich działów fizyki. 
 Wszechświat widziany z pokładu satelitów.   Wszechświat widziany z pokładu satelitów.  Kup teraz!   12,00 zł 
 Autor: Jan Mergentaler; wyd. Ossolineum 1981 r. 134 str. wym. 14.4 / 20.1 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. Wiele zdjęć czarno-białych i rysunków wewnątrz. W treści: Początki i przyczyny; Trochę o słońcu; Jedna z najmłodszych mgławic; Inne mgławice; Jad daleko sięgamy we wszechświat za pomocą promieni Roentgena? Gwiazdy podwójne; Gwiazdy zaćmieniowe; Obserwowane galaktyczne źródła rentgenowskie; Jeszcze niektóre inne gwiazdy; Nietrwałe źródła rentgenowskie; Inne galaktyki; Gromady galaktyk; Obserwacje lat ostatnich. 
 Wykłady z fizyki atomu.   Wykłady z fizyki atomu.  Kup teraz!   10,00 zł 
 Autor: Aleksandra Kopystyńska; wyd. PWN 1989 r. 205 str. wym. 17.0 / 24.1 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry plus. 
 Z fizyką za pan brat.   Z fizyką za pan brat.  Kup teraz!   16,00 zł 
 Eksperymenty fizyczne. Autor: Hans Backe, przekład: Izabela Godlewska; wyd. Iskry 1968 r. 292 str. wym. 17.2 / 24.4 cm. Oprawa twarda, stan dobry plus. W treści: Działanie sił; Cząsteczka i ruch; Ładunki i pola; Prądy i siły; Dodatek. 
 Zadania z fizyki.   Zadania z fizyki.  Kup teraz!   10,00 zł 
 Autor: A.A. Piński, przekład: Helena Ratomska; wyd. PWN 1984 r. 304 str. wym. 14.6 / 20.4 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. 
Wyświetlanie od 1 do 12 (z 12 pozycji) Stron:  1 
Promocje więcej
Dowcip surowo wzbroniony.
Dowcip surowo wzbroniony.
10,00 zł  8,00 zł
Krój odzieży dziecięcej.
Krój odzieży dziecięcej.
10,00 zł  8,00 zł
Historia literatury niepodległej Polski ( z wypisami ).
Historia literatury niepodległej Polski ( z wypisami ).
18,00 zł  16,00 zł
Cayce odpowiada.
Cayce odpowiada.
20,00 zł  18,00 zł
Czołg lekki M5A1 Stuart VI.
Czołg lekki M5A1 Stuart VI.
14,00 zł  12,00 zł
Osobliwości i zabytki przyrody woj. gdańskiego.
Osobliwości i zabytki przyrody woj. gdańskiego.
8,00 zł  6,00 zł
Znajdź!
Szukana fraza, autor, tytuł, wydawnictwo:
Zakres cenowy:
do
Wybierz kategorię
włącznie z podkategoriami
Pomoc [?]
Wyszukaj z Google
Informacje
Regulamin
Skup książek
Wysyłka i płatności.
Biuletyn
Napisz do nas
Odwiedź nasze forum!
Forum
Ostatnie artykuły
NA POCZĄTKU BYŁO JEDNAK ŚWIATŁO
KONKURS !
ZWIĄZKI I ZNACZENIA
KARNE ZADANIE
Przeczytaj inne artykuły
Szybki kontakt
W razie jakichkolwiek pytań jestem do dyspozycji:
Moje Gadu-Gadu: 646295
My status
Skype status

e-mail: slowko@go3.pl
tel: 0508069007

AGNIESZKA NIECHCIAŁ

Ciekawe Strony
Racjonalista.pl
( zobacz artykuły )

eFKa Fundacja Kobieca
Federacja na rzecz kobiet i planowania rodziny
Pracownia Pytań Granicznych
deviantART
fotogalerie.pl
płatności.pl
DotPay
Katalog stron internetowych Katalog Sklepów Dedo Sklepy internetowe Baza Firm Katalog Stron Antykwariat księgarnia SŁÓWKO
Księgarnie toplista katalog stron internetowych www Katalog Stron  Katalog Dobrych Stron