|
|
 |
Kategorie |
 |
 |
Książki Archeologia Architektura Beletrystyka światowa Biologia Chemia Czasopisma Dokument, literatura faktu Ekologia Ekonomia, polityka Encyklopedie Erotyka, seks Ezoteryka, parapsychologia Fantastyka Fantasy Filozofia, logika Fizyka, astronomia Fotografia Geografia Geologia Historia Historia II wojny światowej Historia Polski Hobby Horrory Informatyka Język angielski Język francuski Język hiszpański Język niemiecki Język rosyjski Języki pozostałe Komiksy Kulinaria Kultura Literatura dziecięca Literatura młodzieżowa Literatura polska Literatura popularnonaukowa Literatura wojenna Lotnictwo Mapy, plany, przewodniki Marynistyka Matematyka Medycyna Medycyna niekonwencjonalna Militaria, wojskowość Miniaturki książkowe Modelarstwo Motoryzacja Muzyka Paranauka Pedagogika Podręczniki i pomoce naukowe Poezja Poradniki Powieść historyczna Prawo Przygoda i podróże Psychologia Religia i mitologia Romanse, literatura kobieca Satyra, dowcip, humor Sensacja, kryminał, thiller Silesiana Socjologia Sport Sztuka Sztuki walki Technika Tematyka górska Teoria Literatury Varia ( Różności ) Wydawnictwa przedwojenne
Płyty winylowe
Pocztówki
|
Ebooki |
|
 |
|
|
 |
EBOOKI |
 |
|
|
|
 |
Alfabetyczny wykaz produktów |
 |
|
 |
Zbieraj punkty! |
 |
|
|
|
|
Historia II wojny światowej |
|
II wojna światowa - największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 do 2 września 1945 (działania zbrojne w Europie trwały do 8 maja 1945), obejmujący zasięgiem działań wojennych prawie całą Europę, Azję Wschodnią i Południowo-Wschodnią, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany. Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w Arktyce i Ameryce Północnej. Poza prawie wszystkimi państwami europejskimi, brały w niej udział główne państwa Ameryki Północnej i Azji oraz Australia. Głównymi stronami konfliktu były państwa osi i państwa koalicji antyhitlerowskiej (alianci). |
|
 |
| |
Nazwa+ |
Kup teraz |
Cena |
|
"Deutschland" w płomieniach. |
|
12,00 zł |
| Autorzy: Rajmund Bolduan, Marian Podgóreczny, ilustracje: Eustachy Karłowski; Wyd. Morskie 1959 r. wydanie pierwsze; 279 str. wym. 12.6 / 19.5 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry ( ślady użycia na okładce ). Zdjęcia czarno-białe wewnątrz. O obronie polskiego wybrzeża. |
|
Agresja 17 września 1939. |
|
12,00 zł |
| Autor: Jerzy Łojek ( Leopold Jerzewski ); wyd. Instytut Wydawniczy PAX Warszawa 1990 r. 204 str. wym. 14.4 / 20.1 cm. Oprawa broszurowa, stan prawie bardzo dobry. Zdjęcia czarno-białe wewnątrz. |
|
Całym życiem. |
|
12,00 zł |
| Szare Szeregi w relacji naczelnika. Autor: Stanisław Broniewski; wyd. PWN 1982 r. 368 str. wym. 14.2 / 20.5 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. Wkładki ze zdjęciami czarno-białymi wewnątrz. Relacja jednocześnie świadka doniosłych zdarzeń i pamiętnikarza oraz ich współtwórcy - Stanisława Broniewskiego "Orszę". |
|
Czerwony krzyż spóźnia się. |
|
12,00 zł |
| Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża a los Żydów węgierskich w latach 1943-1945. Autor: Arieh Ben-Tov; wyd. OFFMAX s.c. Sosnowiec 1996 r. 252 str. wym.14.5 / 20.5 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry. |
|
Dzieje sprawy Katynia. |
|
8,00 zł |
| Autor: Jerzy Łojek ( Leopold Jerzejewski ); wyd. Zakłady Wydawnicze "Versus" Białystok 1989 r. 75 str. + mapa i zdjęcia czarno-białe. Wym. 14.4 / 20.5 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. |
|
Europa Podziemna 1939-1945. |
|
10,00 zł |
| Autor: Eugeniusz Duraczyński, Jerzy Janusz Terej; wyd. Wiedza Powszechna, 1974 r. 411 str. wym. 11.0 / 18.5 cm. Oprawa broszurowa; stan dobry minus. Książka z serii OMEGA ujmująca w syntetyczny sposób dzieje konspiracyjnej walki narodów Europy, okupowanych przez hitlerowskie Niemcy i ich sojuszników w okresie II wojny światowej. |
|
Finał 1945. Uwagi i polemiki. |
|
8,00 zł |
| Materiały do bilansu. Autor: Zbigniew Załuski, ilustracje: Szymon Kobyliński; Wyd. Ministerstwa Obrony Narodowej, Warszawa 1965 r. 155 str. wym. 12.7 / 19.7 cm; Oprawa broszurowa, troszkę podniszczoną obwolutą. Stan dobry. |
|
Ilu ludzi zginęło w KL Auschwitz. |
|
12,00 zł |
| Liczba ofiar w świetle źródeł i badań 1945-1990. Autor: Franciszek Piper; wyd. Państwowego Muzeum w Oświęcimiu 1992 r. 223 str. wym. 14.3 / 20.3 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry plus. |
|
Kapo z Auschwitz. |
|
14,00 zł |
| Autor: Charles Liblau; wyd. Państwowego Muzeum w Oświęcimiu-Brzezince 1996 r. 148 str. wym. 12.0 / 19.0 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan bardzo dobry. |
|
Katyń. Tło historyczne, fakty, dokumenty. |
|
10,00 zł |
| Autor: Andrzej L. Szcześniak; wyd. "Alfa", Warszawa 1989 r. 189 str. wym. 14.5 / 20.5 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. |
|
Okinawa 1945. |
|
12,00 zł 10,00 zł |
| Autor: Antoni Wolny; Wyd. Ministerstwa Obrony Narodowej 1983 r. 222 str. wym. 12.5 / 19.4 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. Seria: Historyczne bitwy. |
|
Pawiak. |
|
8,00 zł |
| Muzeum więzienia "Pawiak". Oddział Muzeum Historii Polskiego Ruchu Rewolucyjnego, Warszawa. 60 str. wym. 22.5 / 21.0 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. Liczne zdjęcia wewnątrz. |
|
Pełnić służbę... |
|
16,00 zł |
| Z pamiętników i wspomnień harcerek Warszawy 1939-1945. Pod red. Anna Zawadzka i Zofia Zawadzka; wyd. Państwowy Instytut Wydawniczy 1983 r. 578 str. wym. 12.8 / 20.1 cm. Oprawa twarda, z obwolutą. Stan dobry. Zdjęcia czarno-białe wewnątrz. |
|
Polska czas burzy i przełomu 1939 - 1945. t. 1. |
|
20,00 zł |
| Autorzy: Ryszard Frelek, Włodzimierz T. Kowalski; Wyd. Radia i Telewizji 1980 r. 795 str. wym. 15.0 / 21.0 cm Oprawa twarda, z lakierowaną, lekko przyniszczoną obwolutą, stan dobry, bez kasety. |
|
Polska w walce z okupantem hitlerowskim ( 1939-1945 ). |
|
8,00 zł |
| Autor: Antoni Przygoński; Wyd. Książka i Wiedza, Warszawa 1971 r. 183 str. wym. 12.5 / 19.6 cm; Oprawa broszurowa. Stan dobry ( troszkę podniszczona okładka ). Zdjęcia czarno-białe wewnątrz. W treści: Kampania obronna we wrześniu 1939 r; Polski Ruch Oporu w początkowym okresie wojny i okupacji hitlerowskiej; Podziemie polskie w okresie krystalizowania się dwóch koncepcji walki zbrojnej przeciw okupantowi; Dwa obozy polityczne w podziemiu polskim; Konspiracja w przededniu wzywolenia kraju przez armię radziecką i w okresie narodzin państwa... |
|
Polskie dywizjony lotnicze w W. Brytanii 1940-1945. |
|
14,00 zł |
| Autor: Wacław Król; wyd. Ministerstwa Obrony Narodowej 1990 r. 343 str. wym. 14.4 / 20.3 cm. Oprawa broszurowa, z lakierowaną obwolutą. Stan dobry. Liczne zdjęcia wewnątrz. |
|
Powstanie warszawskie. |
|
18,00 zł |
| Autor: Jerzy Kirchmayer; Wydawnictwo Książka i Wiedza, Warszawa 1984 r. 576 str. wym. 17.2 / 23.9 cm. Zdjęcia czarno-białe wewnątrz. Oprawa twarda, stan dobry ( troszkę podniszczona okładka ). |
|
Przepustka do historii. |
|
10,00 zł |
| Szkice o żołnierskich drogach czasu II wojny światowej. Autor: Zbigniew Załuski; Wyd. Ministerstwa Obrony Narodowej 1966 r. 377 str. wym. 13.0 / 19.9 cm. Oprawa broszurowa, z obwolutą. Stan dobry. |
|
Samoloty myśliwskie września 1939. |
|
12,00 zł |
| Autorzy: Krzysztof Cieślak, Wojciech Gawrych, Andrzej Glass; wyd. NOT SIGMA 1987 r. 149 str. wym. 19.8 / 29.2 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. Obszerna monografia z ilustracjami czarno-białymi i ppkolorowymi oraz zdjęciami. |
|
Tragedia państw bałtyckich 1939-1941. |
|
8,00 zł |
| Autor: Piotr Łossowski; wyd. Instytut Prasy i Wydawnictw "NOVUM", Warszawa 1990 r. 63 str. wym. 14.2 / 20.2 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. |
|
W kraju i na obczyźnie. |
|
12,00 zł |
| Autor: Jerzy Kirchmayer; wyd. Książka i Wiedza, Warszawa 1971 r. wydanie pierwsze; 383 str. wym. 12.7 / 20.0 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. W treści: Kampania wrześniowa 1939 r; Polskie siły zbrojne na zachodzie. |
|
Z Hitlerem i bez Hitlera. |
|
20,00 zł |
| Autor: Lew Bezymienski, przekład: Jan Krzyżanowski; wyd. Czytelnik, Warszawa 1970 r. 628 str. wym. 14.9 / 21.1 cm. Oprawa twarda, płócienna. Stan dobry. Wewnątrz wiele zdjęć. Książka omawia dzieje generalicji niemieckiej od dnia dojścia Hitlera do władzy. |
|
Znak Cichociemnych. |
|
10,00 zł |
| Autor: Przemysław Bystrzycki; wyd. Państwowy Instytut Wydawniczy 1985 r. 367 str. wym. 12.3 / 19.5 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. Świadectwo działalności Cichociemnych uzyskane od jednego z nich. |
| Wyświetlanie od 1 do 23 (z 23 pozycji) |
Stron: 1 |
|
 |
 Marketing partyzancki.
16,00 zł 14,00 zł |
 Elementy algebry wyższej.
35,00 zł 33,00 zł |
 Krój odzieży dziecięcej.
10,00 zł 8,00 zł |
 Buddy Holly żyje i pozdrawia z Ganimedesa.
14,00 zł 12,00 zł |
 Okinawa 1945.
12,00 zł 10,00 zł |
 Historia literatury niepodległej Polski ( z wypisami ).
18,00 zł 16,00 zł |
|
|
|
 |
Znajdź! |
 |
|
 |
Wyszukaj z Google |
 |
|
 |
Informacje |
 |
|
 |
Odwiedź nasze forum! |
 |
|
 |
Ostatnie artykuły |
 |
|
 |
 |
Szybki kontakt |
 |
|
 |
Ciekawe Strony |
 |
|
|
|
|
|
|