|
|
 |
Kategorie |
 |
 |
Książki Archeologia Architektura Beletrystyka światowa Biologia Chemia Czasopisma Dokument, literatura faktu Ekologia Ekonomia, polityka Encyklopedie Erotyka, seks Ezoteryka, parapsychologia Fantastyka Fantasy Filozofia, logika Fizyka, astronomia Fotografia Geografia Geologia Historia Historia II wojny światowej Historia Polski Hobby Horrory Informatyka Język angielski Język francuski Język hiszpański Język niemiecki Język rosyjski Języki pozostałe Komiksy Kulinaria Kultura Literatura dziecięca Literatura młodzieżowa Literatura polska Literatura popularnonaukowa Literatura wojenna Lotnictwo Mapy, plany, przewodniki Marynistyka Matematyka Medycyna Medycyna niekonwencjonalna Militaria, wojskowość Miniaturki książkowe Modelarstwo Motoryzacja Muzyka Paranauka Pedagogika Podręczniki i pomoce naukowe Poezja Poradniki Powieść historyczna Prawo Przygoda i podróże Psychologia Religia i mitologia Romanse, literatura kobieca Satyra, dowcip, humor Sensacja, kryminał, thiller Silesiana Socjologia Sport Sztuka Sztuki walki Technika Tematyka górska Teoria Literatury Varia ( Różności ) Wydawnictwa przedwojenne
Płyty winylowe
Pocztówki
|
Ebooki |
|
 |
|
|
 |
EBOOKI |
 |
|
|
|
 |
Alfabetyczny wykaz produktów |
 |
|
 |
Zbieraj punkty! |
 |
|
|
|
|
Kultura |
|
Kultura (z łac. cultura = "uprawa, kształcenie") – termin wieloznaczny, pochodzący początkowo od łac. cultus agri ("uprawa ziemi"), interpretowany w różny sposób przez przedstawicieli różnych nauk. Kulturę można określić jako ogół wytworów ludzi, zarówno materialnych, jak i niematerialnych - duchowych, symbolicznych (takich jak wzory myślenia i zachowania). |
|
 |
| |
Nazwa+ |
Kup teraz |
Cena |
|
Bez dubbingu. |
|
14,00 zł |
| Autor: Maciej Parowski, opracowanie graficzne: Krzysztof Augustin; wyd. Młodzieżowa Agencja Wydawnicza 1978 r. wym. 12.2 / 25.7 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. Felietony o życiu, kinie i kulturze masowej. Autor jest dziennikarzem, pisarzem, krytykiem literackim i filmowym, scenarzystą komiksów oraz antologistą. |
|
Bibliograficznych ksiąg dwoje, 2 tomy. |
|
200,00 zł |
| ...w których rozebrane i pomnożone zostały dwa dzieła Jerzego Samuela Bandtke. Historja drukarń krakowskich - tudzież historja biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a przydany katalog inkunabulow polskich. Reprint. Autor: Joachim Lelewel; wyd. Wilno, nakładem i drukiem Józefa Zawadzkiego 1823. ( Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe 1980 r. nakład 800 egzemplarzy, numerowanych, nr 72 ). Tom I: 280 str. + tablice, tom II: 435 str. + tablice. Wym. 14.0 / 21.6 cm. Oprawa twarda, stan bardzo dobry. |
|
Człowiek pomiędzy dobrem i złem. |
|
10,00 zł |
| Rozważania w świetle współczesnej Nauki o Duchu. Autor: Nello Aprile, przekład: Alina Nowak-Aprile; wyd. Interlibro, Warszawa 1994 r. 93 str. wym. 15.8 / 23.0 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry plus. Temat odpowiedzialności moralnej człowieka, wobec możliwych wyborów człowieka pomiędzy Dobrem a Złem, posłużył pisarzowi za klucz do odczytania - w znaczeniu duchowym - zachowanych dzieł sztuki, sięgających antycznej cywilizacji perskiej. |
|
Diabelskie zwierciadło. |
|
10,00 zł |
| Autor: Zygmunt Kałużyński; Wyd. Artystyczne i Filmowe 1986 str. 229 str. wym. 14.4 / 20.5 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. Książka opowiada o tym, jak ostatnio zmieniło się kino. |
|
Diabły i anioły. |
|
12,00 zł |
| Rzecz o dyrygentach. Autor: Jerzy Waldorf; wyd. Polskie Wydawnictwo Muzyczne 1971 r. 319str. wym. 16.9 / 19.6 cm. Oprawa broszurowa, z lekko podniszczoną obwolutą. Stan dobry. Liczne wkładki zdjęciowe wewnątrz. |
|
Duchy polskie... |
|
12,00 zł |
| ...czyli krótki przewodnik po nawiedzanych zamkach, dworach i pałacach. Autorzy: Bogna Wernichowska, Maciej Kozłowski, ilustrował: Janusz Stanny; wyd. PTTK "Kraj" 1983 r. 175 str. wym. 16.3 / 23.9 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. |
|
Dykcyonarz poetów polskich, 2 tomy. |
|
200,00 zł |
| Reprint. Autor: Hieronim Juszyński; wyd. Kraków 1820 w Drukarni Józefa Mateckiego ( Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe 1980 r. nakład 600 egzemplarzy, numerowanych, nr. 44). Wym. 13.2 / 20.0 cm. Oprawa twarda, stan bardzo dobry. |
|
Elizabeth Taylor. |
|
10,00 zł |
| Autor: Andrzej Kołodyński; Wyd. Artystyczne i Filmowe, Warszawa 1978 r. 82 str. wym. 12.6 / 19.6 cm. Oprawa broszurowa, z obwolutą. Stan dobry. Liczne zdjęcia czarno-białe. |
|
Eseje o malarstwie polskim. |
|
16,00 zł |
| Wędrowny Sztukmistrz. Dedykowane Norwidowi. Autor: Marek Rostworowski; wyd. Interpress, Warszawa 1990 r. 155 str. wym. 21.4 / 28.2 cm. Oprawa twarda, z lakierowaną obwolutą. Stan bardzo dobry. Wydanie albumowe z reprodukcjami kolorowymi i czarno-białymi. Obrazy - stare i nowe - towarzyszą w albumie Norwidowi. Jego symbolicznym rysunkom, ale przede wszystkim wierszom, esejom i listom zawierającym myśli poety o sprawach najważniejszych - ciągle aktualne nawet dziś, w szaleńczo zmieniającym się naszym kraju. |
|
Filmy sensacyjne. ( Mały Leksykon Filmowy ). |
|
6,00 zł |
| Charakterystyka gatunku i rys historyczny. Autor: Alicja Helman; Wyd. Artystyczne i Filmowe 1974 r. 219 str. wym. 12.4 / 19.3 cm. Oprawa broszurowa, troszkę podniszczona. Stan dobry. |
|
Gwiazdy ekranu. |
|
6,00 zł |
| Autor: Czesław Michalski; wyd. Krajowa Agencja Wydawnicza, Warszawa 1976 r. 238 str. wym. 10.7 / 16.0 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry ( ( ślady użycia na okładce ). Zdjęcia czarno-białe wewnątrz. |
|
Historia filmowego oscara. |
|
14,00 zł |
| Autor: Marek Hendrykowski; wyd. Artystyczne i Filmowe 1988 r. wydanie pierwsze; 348 str. wym. 14.3 / 20.0 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry plus. Liczne zdjęcia czarno-białe wewnątrz. W treści: Oscar znany i nieznany; Przegląd kategorii; Wykaz nagrodzonych. |
|
Holoubek - M. Czanerle |
|
6,00 zł |
| Autor: Maria Czanerle; Wyd. Artystyczne i Filmowe, Warszawa 1972 r. 83 str. wym. 12.5 / 19.5 cm. Oprawa broszurowa, z lakierowaną obwolutą. Stan dobry. Zdjęcia czarno-białe wewnątrz. |
|
Imperium tysiąca bogów. |
|
18,00 zł |
| Autor: Jan Alfred Szczepański; Wyd. Literackie 1977 r. 282 str. wym. 11.8 / 16.7 cm. Oprawa twarda, z troszkę podniszczoną obwolutą. Rzecz o Hetytach. |
|
Jan Kiepura. |
|
12,00 zł |
| Autor: Wacław Panek; wyd. Twój Styl, Warszawa 1992 r. 216 str. + zdjęcia czarno-białe. Wym. 14.5 / 20.5 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry plus. Monografia "chłopaka z Sosnowca ". |
|
Kinematografia w Polsce Ludowej 1945-1980. |
|
14,00 zł |
| Opracował zespół: E. Nowak, K. Nowak, J.Z. Pastuszko, O. Szłapczyński; wyd. Redakcja Wydawnictw Filmowych Zjednoczenia Rozpowszechniania Filmów, Warszawa 1980 r. 213 str. wym. 14.7 / 20.0 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. Bardzo dużo zdjęć czarno-białych wewnątrz. |
|
Koniecznie skandal. |
|
12,00 zł |
| Autor: Maksymilian Berezowski; wyd. Książka i Wiedza 1982 r. wydanie pierwsze; 245 str. wym. 12.2 / 19.3 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry. Kulturowy zamach stanu zmiótł konwenanse; przyniósł swobodę wyrazu i wyzwolił wulgarność. W pospiesznej cywilizacji skomplikowane jest samo życie - reszta niech będzie widowiskiem. mieści się w nim zabawa i wiara, erotyka i reklama, business i bunt. Pociągające jest to, co bije tętnem igrzysk, co drażni i ekscytuje. Pop-kultura wciągnęła siedmiomilowe buty. Dokąd ją unoszą? |
|
Kraftówna - L. Kuchtówna |
|
6,00 zł |
| Autor: Lidia Kuchtówna; Wyd. Artystyczne i Filmowe, Warszawa 1975 r. 47 str. wym. 12.5 / 19.5 cm. Oprawa broszurowa, z lakierowaną obwolutą. Stan dobry. Zdjęcia czarno-białe wewnątrz. |
|
Legendy i podania polskie. |
|
10,00 zł |
| Autorzy: Marian Orłoń, Jan Tyszkiewicz, ilustracje: Roman Szałas; wyd. PTTK "Kraj" 1988 r. 191 str. wym. 14.4 / 20.5 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry plus. |
|
Legendy i pradzieje kraju środka. |
|
14,00 zł |
| Autor: Tadeusz Żbikowski; wyd. Iskry 1978 r. 459 str. wym. 12.8 / 20.0 cm. Oprawa twarda, płócienna, bez obwoluty. Stan dobry. Wkładki ze zdjęciami czarno-białymi wewnątrz. |
|
Leksykon reżyserów filmowych. |
|
14,00 zł |
| Reżyserzy zagraniczni. Autor: Zbigniew Pitera; Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe 1978 r. 278 str. wym. 15.0 / 21.1 cm. Oprawa twarda, lakierowana. Stan dobry. |
|
Łapicki - M. Misiorny |
|
6,00 zł |
| Autor: Michał Misiorny; Wyd. Artystyczne i Filmowe, Warszawa 1974 r. 83 str. wym. 12.5 / 19.5 cm. Oprawa broszurowa, z lakierowaną obwolutą. Stan dobry plus. Zdjęcia czarno-białe wewnątrz. |
|
Łomnicki - W. Filler |
|
6,00 zł |
| Autor: Witold Filler; Wyd. Artystyczne i Filmowe, Warszawa 1976 r. 60 str. wym. 12.5 / 19.5 cm. Oprawa broszurowa, zlakierowaną obwolutą. Stan dobry plus. Zdjęcia czarno-białe wewnątrz. |
|
Mali ludzie z pustyni i puszczy. |
|
10,00 zł |
| Autor: Roman Stopa; wyd. Książka i Wiedza 1962 r. 287 str. wym. 11.5 / 14.5 cm. Oprawa broszurowa, ze skrzydełkami. Stan dobry. Seria: Biblioteczka Popularnonaukowa pod red. A. Klubówny. |
|
Manga ( free DVD inside ). |
|
100,00 zł |
| Książka nowa.Autorzy: Amano Masanao, Ed. Julius Wiedemann; Wyd. TASCHEN 2004 r. 575 str. Wym. 20.2 / 25.6 cm. Pięknie wydany album w oprawie broszurowej, częściowo lakierowanej, półtwardej; w jęz. Angielskim, francuskim i niemieckim. Zawiera płytę DVD. Stan bardzo dobry. Rarytas dla miłośników kreskówek mangi. |
| Wyświetlanie od 1 do 25 (z 65 pozycji) |
Stron: 1 |
|
 |
 Buddy Holly żyje i pozdrawia z Ganimedesa.
14,00 zł 12,00 zł |
 Okinawa 1945.
12,00 zł 10,00 zł |
 Dowcip surowo wzbroniony.
10,00 zł 8,00 zł |
 Czołg lekki M5A1 Stuart VI.
14,00 zł 12,00 zł |
 Krucjata Bourne'a, 2 tomy.
16,00 zł 14,00 zł |
 Krój odzieży dziecięcej.
10,00 zł 8,00 zł |
|
|
|
 |
Znajdź! |
 |
|
 |
Wyszukaj z Google |
 |
|
 |
Informacje |
 |
|
 |
Odwiedź nasze forum! |
 |
|
 |
Ostatnie artykuły |
 |
|
 |
 |
Szybki kontakt |
 |
|
 |
Ciekawe Strony |
 |
|
|
|
|
|
|