|
|
 |
Kategorie |
 |
 |
Książki Archeologia Architektura Beletrystyka światowa Biologia Chemia Czasopisma Dokument, literatura faktu Ekologia Ekonomia, polityka Encyklopedie Erotyka, seks Ezoteryka, parapsychologia Fantastyka Fantasy Filozofia, logika Fizyka, astronomia Fotografia Geografia Geologia Historia Historia II wojny światowej Historia Polski Hobby Horrory Informatyka Język angielski Język francuski Język hiszpański Język niemiecki Język rosyjski Języki pozostałe Komiksy Kulinaria Kultura Literatura dziecięca Literatura młodzieżowa Literatura polska Literatura popularnonaukowa Literatura wojenna Lotnictwo Mapy, plany, przewodniki Marynistyka Matematyka Medycyna Medycyna niekonwencjonalna Militaria, wojskowość Miniaturki książkowe Modelarstwo Motoryzacja Muzyka Paranauka Pedagogika Podręczniki i pomoce naukowe Poezja Poradniki Powieść historyczna Prawo Przygoda i podróże Psychologia Religia i mitologia Romanse, literatura kobieca Satyra, dowcip, humor Sensacja, kryminał, thiller Silesiana Socjologia Sport Sztuka Sztuki walki Technika Tematyka górska Teoria Literatury Varia ( Różności ) Wydawnictwa przedwojenne
Płyty winylowe
Pocztówki
|
Ebooki |
|
 |
|
|
 |
EBOOKI |
 |
|
|
|
 |
Alfabetyczny wykaz produktów |
 |
|
 |
Zbieraj punkty! |
 |
|
|
|
|
Muzyka |
|
Muzyka (gr. mousike) – sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Struktury dźwiękowe składają się z zestawów fal akustycznych o odpowiednio dobranych częstotliwościach i amplitudach oraz ciszy pomiędzy nimi. Celem muzyki jest oddziaływanie na świadomość słuchacza. Jest zjawiskiem odbieranym subiektywnie, zależnym od indywidualnych skłonności, wcześniejszych doświadczeń, społecznych kryteriów wartości, aktualnego nastroju i wielu innych czynników. Od mowy ludzkiej różni się znacznie większą abstrakcyjnością przekazywanych treści oraz wykorzystaniem oprócz głosu ludzkiego również instrumentów muzycznych. W tradycyjnym i najbardziej rozpowszechnionym ujęciu, struktury muzyczne składają się z rytmu, melodii oraz harmonii. |
|
 |
| |
Nazwa+ |
Kup teraz |
Cena |
|
"Czerwone Gitary" to właśnie my! |
|
14,00 zł |
| Autorzy: Bernard Dornowski, Jerzy Kossela, Seweryn Krajewski, Jerzy Skrzypczyk; opracowanie: Tadeusz Sosnowski; wyd. Polska Oficyna Wydawnicza "BGW", Warszawa 1992 r. 136 str. wym. 16.3 / 23.5 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan bardzo dobry. Liczne zdjęcia czarno-białe wewnątrz. |
|
"Tutaj, gdzie Muńcuła cień..." |
|
10,00 zł |
| Śpiewnik Studenckiej Piosenki Turystycznej. Opracowanie: A. Zięba, L. Strzelecki. Druk: SSP "Alma-Service" Zakład Poligrafii i Wydawnictw 1983 r. 208 str. wym. 11.4 / 18.0 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry plus. |
|
500 zagadek z muzyki rozrywkowej. |
|
12,00 zł |
| Autorzy: Dariusz Michalski, Andrzej Stankiewicz; wyd. Wiedza Powszechna 1972 r. 288 str. wym. 12.0 / 18.8 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry ( przetarty grzbiet i troszkę połamana okładka ). Do książki dołączona jest pocztówka dźwiękowa. |
|
Chopin - H. Opieński |
|
70,00 zł |
| Autor: Henryk Opieński; wyd. Książnica-Atlas Lwów - Warszawa 1925 r. 162 str. wym. 17.0 / 24.4 cm. Oprawa twarda, górny blok stron złocony. Stan dobry ( troszkę podniszczona okładka, nieaktualne pieczątki ). 58 ilustracji w tekście. Seria: Nauka i Sztuka, tom X. |
|
Concertino a - mol ( w stylu węgierskim ). |
|
2,00 zł |
| Głos skrzypcowy. Autor: Oskar Rieding, opracował: Z. Feliński; wyd. Państwowe Wydawnictwo Muzyczne, 7 str. wym. 24.0 / 33.8 cm. Oprawa broszurowa, podniszczona. Stan dobry. |
|
Dzikie orchidee. |
|
10,00 zł |
| Autor: Bogusław Kaczyński; wyd. Radia i Telewizji 1983 r. 180 + czarno-białe zdjęcia. Wym. 12.2 / 19.3 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry ( troszeczkę podniszczona okładka ). Felietony autora o sztuce śpiewaczej i operowym teatrze. |
|
Kronika muzyki popularnej XX wieku. |
|
16,00 zł |
| Kto? Z kim? Kiedy? Gdzie? Dlaczego? Jak długo? Autor: Zbigniew Kowalczyk; wyd. ASTRUM, Wrocław 1995 r. 434 str. wym. 14.7 / 21.0 cm. Oprawa twarda, lakierowana. Stan prawie bardzo dobry. Książka jest efektem pasji zbieraczej autora, który przez wiele lat gromadził wszelkie publikacje na temat muzyki. |
|
Kto zabił Kurta Cobaina? |
|
12,00 zł |
| Autorzy: Ian Halperin, Max Wallace, przekład: Bogusław Lubański; wyd. IN ROCK, 2004 r. 255 str. wym. 12.4 / 19.5 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry. Tajemnicza śmierć legendy rocka. |
|
Miniatury klasyczne na 4 skrzypiec. |
|
3,00 zł |
| Opracował: L. Kwaśnik; wyd. Polskie Wydawnictwo Muzyczne 1963 r. 28 str. wym. 21.1 / 29.6 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. Seria: Biblioteka szkolnych zespołów instrumentalnych. |
|
Pieśni gwareckie i okolicznościowe. |
|
2,00 zł |
| Karczma Piwna. Kopalnia Piasku "Szczakowa" Anno Domini 1994 r. Teksty piosenek bez nut. 40 str. wym. 10.9 / 21.0 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. |
|
Piosenka polska. Wszystko o... |
|
5,00 zł |
| Autorzy: Wacław Panek, Lech Terpiłowski; wyd. Krajowa Agencja Wydawnicza 1978 r. wydanie pierwsze; 131 str. wym. 11.5 / 16.3 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry plus. Zdjęcia czarno-białe wewnątrz. |
|
Piosenki. Bruce Springsteen. |
|
10,00 zł |
| Autor: Bruce Springsteen, przekład: J. Polak, M. Zgaiński; BRITANNICA. Biblioteka " Junior Journal" 1991 r. 86 str. wym. 14.1 / 20.5 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan bardzo dobry. Piosenki w wersji dwujęzycznej, niektóre z nutami. |
|
Poematy symfoniczne Karłowicza. |
|
5,00 zł |
| Autor: Tadeusz Marek; wyd. Polskie Wydawnictwo Muzyczne 1959 r. 125 str. wym. 11.7 / 17.1 cm. Oprawa broszurowa, z obwolutą. Stan dobry. Autor opowiada historię powstania każdego z sześciu poematów symfonicznych Karłowicza, orientuje w ich muzycznej treści i formie. |
|
Portret Fryderyka Chopina. |
|
40,00 zł |
| Autorzy: Mieczysław Idzikowski, Bronisław Edward Sydow, przedmowę napisał: Zbigniew Drzewiecki; wyd. Polskie Wydawnictwo Muzyczne 1952 r. 34 str + 53 portrety zachowane lub ich reprodukcje. Wym. 24.5 / 32.0 cm. Oprawa twarda, stan dobry. |
|
Rytm i piosenka. |
|
6,00 zł |
| Wyd. Ceentralna Poradnia Amatorskiego Ruchu Artystycznego, Warszawa 1966 r. 62 str. wym. 17.0 / 24.0 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. Książeczka zawiera 12 piosenek w układzie na duety i tercety wokalne z tow. fortepianu. |
|
Satysfakcja. Historia zespołu The Rolling Stones. |
|
12,00 zł |
| Autor: Daniel Wyszogrodzki; Wyd. Łódzkie 1989 r. 309 str. + 46 czarno-białych zdjęć. Wym. 14.4 / 20.2 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry plus. Seria: Biografie niezwykłe. |
|
Sercem Sosnowiczanin Głosem Obywatel Świata. |
|
10,00 zł |
| Jan Kiepura 1902-1966. Autor: Małgorzata Śmiałek; wyd. Muzeum w Sosnowcu 2007 r. 37 str. wym. 20.7 / 19.1 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan bardzo dobry. Zdjęcia wewnątrz. |
|
Śpiewamy i tańczymy 2'1985. |
|
2,00 zł |
| Czasopismo z polskimi piosenkami i nutami. Redakcja: D. Idzik, M. Slaska; wyd. Polskie Wydawnictwo Muzyczne. 24 str. wym. 20.5 / 29.1 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. |
|
Śpiewamy i tańczymy 2'1986. |
|
2,00 zł |
| Czasopismo z poskimi piosenkami i nutami. Redakcja: D. Idzik, M. Slaska; wyd. Polskie Wydawnictwo Muzyczne. 24 str. wym. 20.5 / 29.1 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. |
|
Śpiewamy i tańczymy 3'1986. |
|
2,00 zł |
| Czasopismo z polskimi piosenkami i nutami. Redakcja: D. Idzik, M. Slaska; wyd. Polskie Wydawnictwo Muzyczne. 24 str. wym. 20.5 / 29.1 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. |
|
Śpiewamy i tańczymy 4'1986. |
|
2,00 zł |
| Czasopismo z polskimi piosenkami i nutami. Redakcja: D. Idzik, M. Slaska; wyd. Polskie Wydawnictwo Muzyczne. 24 str. wym. 20.5 / 29.1 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. |
|
Śpiewamy i tańczymy 5'1986. |
|
2,00 zł |
| Czasopismo z polskimi piosenkami i nutami. Redakcja: D. Idzik, M. Slaska; wyd. Polskie Wydawnictwo Muzyczne. 24 str. wym. 20.5 / 29.1 cm. Oprawa broszurowa. stan dobry. |
|
Śpiewnik II-go spotkania Gwarków 1980 r. |
|
3,00 zł |
| Teksty piosenek bez nut. Oprawa broszurowa, 26 str. wym. 14.3 / 20.0 cm. stan dobry. |
| Wyświetlanie od 1 do 23 (z 23 pozycji) |
Stron: 1 |
|
 |
 Historia literatury niepodległej Polski ( z wypisami ).
18,00 zł 16,00 zł |
 Osobliwości i zabytki przyrody woj. gdańskiego.
8,00 zł 6,00 zł |
 Czołg lekki M5A1 Stuart VI.
14,00 zł 12,00 zł |
 Dowcip surowo wzbroniony.
10,00 zł 8,00 zł |
 Elementy algebry wyższej.
35,00 zł 33,00 zł |
 Buddy Holly żyje i pozdrawia z Ganimedesa.
14,00 zł 12,00 zł |
|
|
|
 |
Znajdź! |
 |
|
 |
Wyszukaj z Google |
 |
|
 |
Informacje |
 |
|
 |
Odwiedź nasze forum! |
 |
|
 |
Ostatnie artykuły |
 |
|
 |
 |
Szybki kontakt |
 |
|
 |
Ciekawe Strony |
 |
|
|
|
|
|
|