|
|
 |
Kategorie |
 |
 |
Książki Archeologia Architektura Beletrystyka światowa Biologia Chemia Czasopisma Dokument, literatura faktu Ekologia Ekonomia, polityka Encyklopedie Erotyka, seks Ezoteryka, parapsychologia Fantastyka Fantasy Filozofia, logika Fizyka, astronomia Fotografia Geografia Geologia Historia Historia II wojny światowej Historia Polski Hobby Horrory Informatyka Język angielski Język francuski Język hiszpański Język niemiecki Język rosyjski Języki pozostałe Komiksy Kulinaria Kultura Literatura dziecięca Literatura młodzieżowa Literatura polska Literatura popularnonaukowa Literatura wojenna Lotnictwo Mapy, plany, przewodniki Marynistyka Matematyka Medycyna Medycyna niekonwencjonalna Militaria, wojskowość Miniaturki książkowe Modelarstwo Motoryzacja Muzyka Paranauka Pedagogika Podręczniki i pomoce naukowe Poezja Poradniki Powieść historyczna Prawo Przygoda i podróże Psychologia Religia i mitologia Romanse, literatura kobieca Satyra, dowcip, humor Sensacja, kryminał, thiller Silesiana Socjologia Sport Sztuka Sztuki walki Technika Tematyka górska Teoria Literatury Varia ( Różności ) Wydawnictwa przedwojenne
Płyty winylowe
Pocztówki
|
Ebooki |
|
 |
|
|
 |
EBOOKI |
 |
|
|
|
 |
Alfabetyczny wykaz produktów |
 |
|
 |
Zbieraj punkty! |
 |
|
|
|
|
Pedagogika |
|
Pedagogika to należąca do nauk społecznych, nauka o wychowaniu. Jej polska nazwa pochodzi od greckiego παιδαγωγός (paidagogos - niewolnik towarzyszący dziecku w szkole; dosł. "prowadzący dziecko"). Początkowo termin obejmował opiekę, nauczanie i wychowanie dzieci, z czasem pedagogami zaczęto nazywać osoby zajmujące się wychowaniem zarówno praktycznym jak i teoretycznym. Zajmuje się ona formułowaniem teorii, celów, treści, metod, środków i form procesu wychowania, a także stanowi zasób wiedzy praktycznej na ten temat. |
|
 |
| |
Nazwa+ |
Kup teraz |
Cena |
|
Elementy systemu nauczania początkowego. |
|
14,00 zł |
| Autor: Ryszard Więckowski; wyd. WSIP 1976 r. 227 str. wym. 14.8 / 21.1 cm. Oprawa twarda, stan dobry. W treści: Nauczanie początkowe, jego istota, podstawowe zadania; Dobór i układ treści początkowego kształcenia uczniów; Metody nauczania; Formy organizacyjne pracy uczniów; Miejsce i rola środków dydaktycznych w organizowaniu czynności uczenia się uczniów; Bibliografia. |
|
Janusz Korczak. |
|
12,00 zł |
| Autor: Hanna Mortkowicz-Olczakowa; wyd. Czytelnik 1978 r. 279 str. wym. 12.6 / 19.8 cm. Oprawa broszurowa, z obwolutą. Stan dobry ( lekkie przetarcia na obwolucie ). Kilka zdjęć czarno-białych wewnątrz. Fakty i wspomnienia z życia i śmierci Janusza Korczaka. |
|
Metody stosowane w przedszkolu a efekty w klasie I. |
|
10,00 zł |
| Autor: Halina Mystkowska; wyd. WSIP 1976 r. 203 str. wym. 14.4 / 20.5 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. W treści: Praca wychowawczo-dydaktyczna w przedszkolu a postępy uczniów w klasie I - w aspekcie badań; Metody wychowania przedszkolnego, wywierające wpływ na postępy dzieci w klasie I; Współpraca nauczycielek przedszkoli i szkół; Osiągnięcia dzieci przedszkolnych w świetle wymagań szkoły; Podsumowanie i wnioski. |
|
Nauczanie wychowujące. |
|
10,00 zł |
| Autor: Konstanty Lech; wyd. Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych 1967 r. 206 str. wym. 15.2 / 21.3 cm. Oprawa twarda, płócienna. Stan dobry. Seria: Biblioteka Nauczyciela. W treści: Zadania i charakter wychowania a zasady organizacji pracy uczniów; Zasada humanizacji a nauczanie przez działanie; Zasada kooperacji a czynności poznawcze uczniów; Zasada ekonomii a system nauczania i kształcenia; Zasada karności, ładu i porządku a system wychowania szkolnego; Zasada racjonalizacji a konkretyzacja i wdrażanie do praktyki założeń nowego systemu. |
|
O pedagogicznym kształceniu rodziców. |
|
10,00 zł |
| Autor: Karol Kotłowski; wyd. Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych 1968 r. 167 str. wym. 15.2 / 21.3 cm. Oprawa twarda, płócienna. Stan dobry. Seria: Biblioteka Nauczyciela. W treści: Nauczyciel jako najwyższy autorytet pedagogiczny w środowisku; Współczesna rodzina i wychowanie; Treść, metody i formy pedagogicznego kształcenia rodziców; Perspektywy tego kształcenia. |
|
O teorii poznania i poznawania. |
|
10,00 zł |
| Autor: Zdzisław Cackowski; wyd. Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych 1968 r. 239 str. wym. 15.2 / 21.3 cm. Oprawa twarda, płócienna. Stan dobry. Seria: Biblioteka Nauczyciela. W treści: Poznawanie a działanie materialne; Konieczność informacji w złożonych typach zachowania się; Geneza dyspozycji poznawczych człowieka; Mózg - materialne podłoże funkcji poznawczych człowieka; Treści doznań psychicznych; Poznawcze treści przeżyć; Zagadnienie źródeł wiedzy; Tworzenie nauki ( obserwacja, wykrywanie prostych zależności, twórczość, budowa teorii,... |
|
Pedagogika specjalna. Zarys. |
|
10,00 zł |
| Autor: Otton Lipkowski; wyd. Państwowe Wydawnictwo Naukowe Warszawa 1979 r. 147 str. wym. 16.8 / 23.9 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. W treści: Wprowadzenie do pedagogiki specjalnej; Pedagogika specjalna a pedagogika ogólna; Pedagogika Specjalna a nauki z jej pogranicza; Przedmiot pedagogiki specjalnej; Systematyka w pedagogice specjalnej; Cele pedagogiki specjalnej; Rozpoznanie upośledzenia i dobór dzieci upośledzonych do placówek specjalnych; Pojęcie i zasady rewalidacji; Ortodydaktyka, jej cele i zasady;
Rozdział 10. Pedagogika... |
|
Pedagogika wieku przedszkolnego. |
|
10,00 zł |
| Autor: A. Sorokina; wyd. Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych 1956 r. 335 str. wym. 16.9 / 24.0 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. W treści: Przedmiot pedagogiki radzieckiej; Publiczne wychowanie przedszkolne w ZSRR; Wychowanie dzieci w okresie wczesnego dziecięctwa; Cele, zadania, zasady i treść wychowania przedszkolnego w ZSRR; Wychowawczyni przedszkola; Wychowanie fizyczne; Tryb życia dziecka i kształtowanie nawyków kulturalno-higienicznych; Zabawa; Zajęcia w przedszkolu; Podstawy wychowania moralnego; Wychowanie w duchu miłości do... |
|
Podstawowe zagadnienia dydaktyki szkoły wyższej. |
|
12,00 zł |
| Autorzy: Jan Bohucki, Danuta Pachulicz-Pawlikowska, Łucja i Jan Pęciakowie; wyd. Politechnika Śląska Gliwice 1980 r. 147 str. wym. 16.8 / 24.0 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. |
|
Szukając rozwiązań... Pomysły na edukowanie. |
|
14,00 zł |
| Pod red. Apolonii Suchory-Olech; wyd. Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Słupsku 1997 r. 369 str. wym. 14.8 / 20.4 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry plus. W treści: Po co edukować inaczej? Aby szkoła lubiła dziecko; Aby dziecko lubiło szkołę. |
|
Teoretyczne problemy wychowania moralnego. |
|
14,00 zł |
| Autor: Heliodor Muszyński; wyd. Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych 1965 r. 276 str. wym. 17.5 / 24.3 cm. Oprawa twarda, stan dobry plus. W treści: Teoria wychowania moralnego i jej metodologiczna problematyka; Przedmiot wychowania moralnego; Psychologiczne podstawy procesu kształtowania się i rozwoju charakteru; Treści i cele wychowania moralnego; cele i zadania wychowania moralnego; Analiza procesu wychowania moralnego; Formy realizacji procesu wychowania; Pojęcie i klasyfikacja metod; Metody przyswajania wychowankom przekonań, sądów i... |
|
Uroki i trudy twórczego życia. |
|
5,00 zł |
| Autor: Małgorzata Malicka; wyd. Nasza Księgarnia, Warszawa 1982 r. 179 str. wym. 11.8 / 16.5 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. Wychowanie poprzez sztukę. Abyśmy nie zatracali swoich umiejętności. |
|
Uspołecznianie dzieci rozpoczynających naukę szkolną. |
|
8,00 zł |
| Autor: Maria Pelcowa; wyd. Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych 1965 r. 140 str. + tabele. Wym. 14.6 / 20.7 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry ( nieaktualna pieczątka na stronie tytułowej ). W treści: Pojęcie rozwoju społecznego i dojrzałości szkolnej; Znaczenie uspołecznienia i metody badań; Szkoła jako instytucja - jej zwyczaje, normy, wartości; Dojrzałość społeczna ucznia rezultatem uspołeczniania kierowanego; Środowisko domowe jako źródło przyspieszeń i opóźnień w rozwoju społecznym; Metody uspołeczniania kierowanego; Bibliografia. |
|
Wybrane problemy kształcenia zawodowego. |
|
14,00 zł |
| Pod red. Stanisława Czygiera; wyd. Suwalski Ośrodek doskonalenia zawodowego w Suwałkach 2002 r. 219 str. wym. 16.7 / 23.4 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. W treści: Doskonalenie jakości pracy szkoły; Propozycje metodyczne nauczycieli; Aneksy. |
|
Wychowanie człowieka w zmiennej społeczności. |
|
16,00 zł |
| Studia z filozofii wychowania. Autor: Zygmunt Mysłakowski; wyd. Książka i Wiedza 1964 r. 470 str. wym. 13.2 / 20.0 cm. Oprawa twarda, z obwolutą. Stan dobry. W treści: Czynniki wychowania; Zagadnienie osobowości; Środowisko wychowanka; Tworzenie się planu życiowego, wzorów osobowych i postaw; Adaptacyjna i rekonstrukcyjna funkcja wychowania; Geneza wychowania; Granice działań wychowawczych; Udział domu w kształtowaniu się planu życiowego dziecka; Podręcznik szkolny i książka pomocnicza; Nauczanie żywe; Jakie cechy osobowe wychowawcy... |
| Wyświetlanie od 1 do 15 (z 15 pozycji) |
Stron: 1 |
|
 |
 Buddy Holly żyje i pozdrawia z Ganimedesa.
14,00 zł 12,00 zł |
 Krój odzieży dziecięcej.
10,00 zł 8,00 zł |
 Elementy algebry wyższej.
35,00 zł 33,00 zł |
 Dowcip surowo wzbroniony.
10,00 zł 8,00 zł |
 Okinawa 1945.
12,00 zł 10,00 zł |
 Neurobiologia ( Krótkie wykłady ).
40,00 zł 38,00 zł |
|
|
|
 |
Znajdź! |
 |
|
 |
Wyszukaj z Google |
 |
|
 |
Informacje |
 |
|
 |
Odwiedź nasze forum! |
 |
|
 |
Ostatnie artykuły |
 |
|
 |
 |
Szybki kontakt |
 |
|
 |
Ciekawe Strony |
 |
|
|
|
|
|
|