E-mail

Hasło


Nowy klient?
Zapomniałeś hasła?
      Książki Antykwariat Słówko            Pocztówki Antykwariat Słówko            Płyty winylowe Antykwariat Słówko     
Moje konto Koszyk Zamówienie
Promocje więcej
Elementy algebry wyższej.
Elementy algebry wyższej.
35,00 zł
33,00 zł
Kategorie
Książki
  Archeologia
  Architektura
  Beletrystyka światowa
  Biologia
  Chemia
  Czasopisma
  Dokument, literatura faktu
  Ekologia
  Ekonomia, polityka
  Encyklopedie
  Erotyka, seks
  Ezoteryka, parapsychologia
  Fantastyka
  Fantasy
  Filozofia, logika
  Fizyka, astronomia
  Fotografia
  Geografia
  Geologia
  Historia
  Historia II wojny światowej
  Historia Polski
  Hobby
  Horrory
  Informatyka
  Język angielski
  Język francuski
  Język hiszpański
  Język niemiecki
  Język rosyjski
  Języki pozostałe
  Komiksy
  Kulinaria
  Kultura
  Literatura dziecięca
  Literatura młodzieżowa
  Literatura polska
  Literatura popularnonaukowa
  Literatura wojenna
  Lotnictwo
  Mapy, plany, przewodniki
  Marynistyka
  Matematyka
  Medycyna
  Medycyna niekonwencjonalna
  Militaria, wojskowość
  Miniaturki książkowe
  Modelarstwo
  Motoryzacja
  Muzyka
  Paranauka
  Pedagogika
  Podręczniki i pomoce naukowe
  Poezja
  Poradniki
  Powieść historyczna
  Prawo
  Przygoda i podróże
  Psychologia
  Religia i mitologia
  Romanse, literatura kobieca
  Satyra, dowcip, humor
  Sensacja, kryminał, thiller
  Silesiana
  Socjologia
  Sport
  Sztuka
  Sztuki walki
  Technika
  Tematyka górska
  Teoria Literatury
  Varia ( Różności )
  Wydawnictwa przedwojenne
Płyty winylowe
Pocztówki
Ebooki
Przejdź do...
EBOOKI
Nowości więcej
Mistyfikacje - J. Sawaszkiewicz.
Mistyfikacje - J. Sawaszkiewicz.
6,00 zł
Alfabetyczny wykaz produktów
A | B | C | Ć | D | E | F | G
H | I | J | K | L | Ł | M | N
O | Ó | P | Q | R | S | Ś | T
U | V | W | X | Y | Z | Ź | Ż | Pełny wykaz alfabetyczny
Zbieraj punkty!
ZBIERAJ PUNKTY ZA ZAKUPY
Program Partnerski
"Zbieraj Punkty"


Powieść historyczna

Powieść historyczna - to jedna z odmian powieści, której powstanie w nowożytnej formie datuje się na początek XIX w. Jednak jej korzenie, według niektórych badaczy, sięgają starożytności (Iliada), a przede wszystkim - średniowiecznych romansów rycerskich, czy późniejszych XVI lub XVII w. romansów awanturniczych. Powieść historyczna jest tworem dymorficznym, powstałym na dwóch podstawowych płaszczyznach konstrukcji fabuły - historycznej i literackiej, przy czym w zależności od obowiązujących nurtów czy prądów literackich, zdolności pisarskich twórców i oczekiwań czytelniczych, wzajemny stosunek tych dwóch płaszczyzn w trakcie ewolucji gatunku ulegał zmianie.

    Nazwa+   Kup teraz   Cena 
 Aktorzy Jego Królewskiej Mości.   Aktorzy Jego Królewskiej Mości.  Kup teraz!   10,00 zł 
 Autor: Robert Payne, przekład: Zofia Siwicka; wyd. Państwowy Instytut Wydawniczy 1957 r. 369 str. wym. 12.1 / 19.8 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. Powieść historyczna o Szekspirze i jego kolegach aktorach pokazanych na tle Elżbietańskiej i Stuartowskiej Anglii. 
 Asklepios.   Asklepios.  Kup teraz!   10,00 zł 
 Autor: Horia Stancu, przekład: Janina Wrzoskowa, ilustracje: Jerzy Kotarba; wyd. Nasza Księgarnia 1989 r. 336 str. wym. 14.7 / 20.1 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. Rumuński prozaik i dramaturg, wykorzystał tutaj znany mitologiczny wątek, próbując jednak wyjaśnić zawarte w nim treści w sposób racjonalny. Przedstawił z talentem tło obyczajowe i historyczne powieści, umieszczając akcję w epoce wojny trojańskiej - na terenie Grecji, Egiptu, Sudanu i Azji Mniejszej. 
 Banita - J.I. Kraszewski   Banita - J.I. Kraszewski  Kup teraz!   16,00 zł 
 Autor: Józef I. Kraszewski; wyd. Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, Warszawa 1985 r. 403 str. wym. 14.5 / 21.0 cm. Oprawa twarda, płócienna. Stan bardzo dobry. Czasy Stefana Batorego. 
 Błazen królewski.   Błazen królewski.  Kup teraz!   4,00 zł 
 Autor: Michel Zevaco, przekład: Jan Mściwój; wyd. Przygoda, Sczecin 1990 r. 274 str. wym. 11.8 / 16.4 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry plus. Akcja większości jego powieści rozgrywa się w okresie panowania ostatnich królów z dynastii Valois i pierwszych Burbonów. Na szerokim tle stosunków społecznych autor ukazuje losy bohaterów uwikłanych w różnorakie intrygi, zdrady, zemsty i pojedynki. I - oczywiście - miłość. 
 Błażeja Siennickiego z wojen przeszłych notacje.   Błażeja Siennickiego z wojen przeszłych notacje.  Kup teraz!   8,00 zł 
 Autor: Bohdan Królikowski; wyd. Ministerstwa Obrony Narodowej 1984 r. 348 str. wym. 12.6 / 19.5 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. Powieść historyczna. Trzecia i ostatnia część powieściowego cyklu historycznego. Główny bohater tym razem nie tylko kończy opowieść o wojnach i bitwach dywizji Czarnieckiego, której był żołnierzem, ale spisuje wydarzenia następne, o ile był ich naocznym świadkiem. 
 Buntownicy - E. Paukszta   Buntownicy - E. Paukszta  Kup teraz!   12,00 zł 
 Autor: Eugeniusz Paukszta; Wyd. Ministerstwa Obrony Narodowej 1988 r. 463 str. wym. 14.3 / 20.4 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry plus. Powieść historyczna z XVII w. 
 Buntownicy.   Buntownicy.  Kup teraz!   12,00 zł 
 Autor: John Jakes, przekład: Irena Dawid-Olczyk; wyd. Świat Książki 1997 r. 414 str. wym. 14.8 / 20.8 cm. Oprawa twarda, lakierowana. Stan prawie bardzo dobry. Ziemię amerykańską ogarnia fala buntu. Patrioci walczą o wolność i niezależność. Świetnie wyszkolonym angielskim "Czerwonym Kurtkom" mogą przeciwstawić jedynie nieograniczone poświęcenie i nadzieję na wolność. Bohaterowie opowieści ofiarowują swe najlepsze lata sprawie, którą król Jerzy nazywa amerykańską rebelią. Obydwaj będą musieli zapłacić najwyższą cenę... 
 Buridan - M. Zevaco   Buridan - M. Zevaco  Kup teraz!   4,00 zł 
 Autor: Michel Zevaco, przekład: Jan Mściwój; wyd. Przygoda, Sczecin 1991 r. 216 str. wym. 11.8 / 16.4 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. Akcja większości jego powieści rozgrywa się w okresie panowania ostatnich królów z dynastii Valois i pierwszych Burbonów. Na szerokim tle stosunków społecznych autor ukazuje losy bohaterów uwikłanych w różnorakie intrygi, zdrady, zemsty i pojedynki. 
 Chłopcy z ostrowieckich lasów.   Chłopcy z ostrowieckich lasów.  Kup teraz!   10,00 zł 
 Autor: Stanisław Biskupski; wyd. Nasza Księgarnia Warszawa 1964 r. 244 str. + wkładka z czarno-białymi zdjęciami; wym. 12.4 / 19.4 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry ( troszkę podniszczona okładka ). Lata czterdzieste II wojny światowej. Zbeletryzowana opowieść o partyzantach Armii Ludowej działających na terenie Kielecczyzny. 
 Chrobry - W. Przyborowski   Chrobry - W. Przyborowski  Kup teraz!   12,00 zł 
 Autor: Walery Przyborowski, opracowanie graficzne: Szymon Kobyliński; wyd. Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, Warszawa 1959 r. wydanie pierwsze; 264 str. wym. 13.0 / 20.1 cm. Oprawa twarda, z obwolutą. Stan dobry. 
 Czarna strzała.   Czarna strzała.  Kup teraz!   10,00 zł 
 Autor: Robert Louis Stevenson, przekład: Tadeusz J. Dehnel, ilustracje: Stanisław Töpfer; wyd. Iskry, Warszawa 1956 r. 292 str. wym. 12.2 / 20.0 cm. Oprawa twarda. Stan dobry. Kiedy Dick Shelton dowiaduje się, że śmierć jego ojca nie była przypadkowa, zaczyna podejrzewać w zbrodni swojego opiekuna, Daniela Brackleya. Jego przypuszczenia potwierdza przywódca stowarzyszenia Czarnej Strzały, Ellis Duckworth, walczący z niesprawiedliwością i uciskiem szlachty, oraz spotkany w lesie, tajemniczy Janek Matcham. Intryga zacieśnia się coraz bardziej,... 
 Czas głuchej jesieni.   Czas głuchej jesieni.  Kup teraz!   12,00 zł 
 Autor: Jurij Dawydow, przekład: Wiktoria i René Śliwowscy; wyd. Książka i Wiedza 1977 r. 575 str. wym. 14.6 / 20.6 cm. Oprawa broszurowa, z obwolutą. Stan dobry ( pieczątki z likwidowanych zbiorów biblioteki ). Powieść historyczna. Autor - pisarz radziecki, historyk z wykształcenia - wszkrzesza tu schyłkowy okres "Narodnej Woli" i odsłania mechanizm prowokacji, która była wówczas jedną z głównych metod działania policji. Doskonała znajomość realiów, wieloletnie studia w archiwach tajnej policji, a przy tym wnikliwość psychologa i talent... 
 Czerwone tarcze.   Czerwone tarcze.  Kup teraz!   14,00 zł 
 Autor: Jarosław Iwaszkiewicz; wyd. Czytelnik, Warszawa 1949 r. 377 str. wym. 15.8 / 21.9 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. 
 Diossos.   Diossos.  Kup teraz!   10,00 zł 
 Autor: Witold Makowiecki; wyd. Prószyński i S-ka 1999 r. 276 str. wym. 14.5 / 20.8 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry. Powieść z czasów starożytnej Grecji. 
 Dwie prawdy ( Westerplatte - Hubalczycy ).   Dwie prawdy ( Westerplatte - Hubalczycy ).  Kup teraz!   10,00 zł 
 Autor: Melchior Wańkowicz; wyd. Instytut Wydawniczy PAX 1981 r. 187 str. wym. 13.0 / 19.9 cm. Oprawa twarda, z lakierowaną obwolutą. Stan dobry plus. Zdjęcia czarno-białe wewnątrz. 
 Dwór Elżbiety.   Dwór Elżbiety.  Kup teraz!   16,00 zł 
 Autor: Hana Zelinová, przekład: Maryla Papierz, wstęp: Jan Dutkowski; wyd. "Śląsk" 1982 r. 494 str. wym. 15.3 / 21.1 cm. Oprawa twarda, płócienna z lekko podniszczoną obwolutą. Stan dobry plus. Biblioteka Pisarzy Czeskich i Słowackich. Powieść historyczno-obyczajowa. Przedstawia historię jednego z najzamożniejszych dworów w okolicy Turca na Słowacji, który dla swej pięknej żony, Rzymianki, Elżbiety Castiglione, kazał zbudować protoplasta rodu Fabicich, Matiasz Joachim, tajny radca księcia Franciszka Rakoczego II. Dwór ten jest wiernym... 
 Dysk olimpijski ( wyd. Iskry ).   Dysk olimpijski ( wyd. Iskry ).  Kup teraz!   6,00 zł 
 Autor: Jan Parandowski; wyd. Iskry 1987 r. 222 str. wym. 12.8 / 20.0 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. 
 Dysk olimpijski.   Dysk olimpijski.  Kup teraz!   6,00 zł 
 Autor: Jan Parandowski; wyd. Państwowy Instytut Wydawniczy 1970 r. 231 str. wym. 10.2 / 18.2 cm. Oprawa broszurowa, z obwolutą. Stan dobry. 
 Echnaton władca Egiptu.   Echnaton władca Egiptu.  Kup teraz!   10,00 zł 
  
 Gra w tarota.   Gra w tarota.  Kup teraz!   12,00 zł 
 Autor: Jadwiga Żylińska; wyd. Czytelnik, Warszawa 1987 r. 317 str. wym. 14.4 / 20.2 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. Opowiadania: Gra w tarota; Szczurołap z Hameln; Stig Ulsen i Rozamunda; Pani na Longthorpe; Hervör i jej bracia; O św. Brygidzie, biskupie z Kill Dara. 
 Imiennik, 2 tomy - K. Bunsch.   Imiennik, 2 tomy - K. Bunsch.  Kup teraz!   16,00 zł 
 Autor: Karol Bunsch; Wyd. Literackie, Kraków 1957 r. Tom I: Śladem pradziada - 326 str. Tom II: Miecz i pastorał - 350 str; wym. 14.7 / 20.8 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. Powieść z czasów Bolesława Śmiałego. 
 Jakub Jasiński.   Jakub Jasiński.  Kup teraz!   14,00 zł 
 "Młodzian piękny i posępny". Autor: St. Ryszard Dobrowolski; wyd. Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1951 r. 249 str. wym. 13.0 / 19.1 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. 
 Jaszczurkowcy.   Jaszczurkowcy.  Kup teraz!   12,00 zł 
 Autor: Józef Wójcicki; Wyd. Ministerstwa Obrony Narodowej 1986 r. wym. 14.5 / 20.6 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry plus. Książka przedstawia dzieje przywódców i bojowników Towarzystwa Jaszczurczego oraz przebieg pierwszego powstania pomorskiego z roku 1410 przeciwko zakonowi krzyżackiemu. 
 Jaszka Orfanem zwanego żywota i spraw pamiętnik.   Jaszka Orfanem zwanego żywota i spraw pamiętnik.  Kup teraz!   16,00 zł 
 Autor: Józef I. Kraszewski; wyd. Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, Warszawa 1984 r. 547 str. wym. 14.5 / 21.0 cm. Oprawa twarda, płócienna. Stan bardzo dobry. Jagiełłowie do Zygmunta. 
 Kapitan Fracasse.   Kapitan Fracasse.  Kup teraz!   14,00 zł 
 Autor: Teofil Gautier, przekład: Wojciech Natanson, ilustracje: Leopold Buczkowski; wyd. Nasza Księgarnia, Warszawa 1953 r. 364 str. wym. 15.4 / 21.0 cm. Oprawa twarda. Stan dobry ( nieaktualne pieczątki poprzedniego właściciela ). Powieść awanturnicza z początku XVII w. za panowania Ludwika XIII. 
Wyświetlanie od 1 do 25 (z 57 pozycji) Stron:  1  2  3  [Następna >>] 
Promocje więcej
Krój odzieży dziecięcej.
Krój odzieży dziecięcej.
10,00 zł  8,00 zł
Cayce odpowiada.
Cayce odpowiada.
20,00 zł  18,00 zł
Marketing partyzancki.
Marketing partyzancki.
16,00 zł  14,00 zł
Neurobiologia ( Krótkie wykłady ).
Neurobiologia ( Krótkie wykłady ).
40,00 zł  38,00 zł
Elementy algebry wyższej.
Elementy algebry wyższej.
35,00 zł  33,00 zł
Krucjata Bourne'a, 2 tomy.
Krucjata Bourne'a, 2 tomy.
16,00 zł  14,00 zł
Znajdź!
Szukana fraza, autor, tytuł, wydawnictwo:
Zakres cenowy:
do
Wybierz kategorię
włącznie z podkategoriami
Pomoc [?]
Wyszukaj z Google
Informacje
Regulamin
Skup książek
Wysyłka i płatności.
Biuletyn
Napisz do nas
Odwiedź nasze forum!
Forum
Ostatnie artykuły
NA POCZĄTKU BYŁO JEDNAK ŚWIATŁO
KONKURS !
ZWIĄZKI I ZNACZENIA
KARNE ZADANIE
Przeczytaj inne artykuły
Szybki kontakt
W razie jakichkolwiek pytań jestem do dyspozycji:
Moje Gadu-Gadu: 646295
My status
Skype status

e-mail: slowko@go3.pl
tel: 0508069007

AGNIESZKA NIECHCIAŁ

Ciekawe Strony
Racjonalista.pl
( zobacz artykuły )

eFKa Fundacja Kobieca
Federacja na rzecz kobiet i planowania rodziny
Pracownia Pytań Granicznych
deviantART
fotogalerie.pl
płatności.pl
DotPay
Katalog stron internetowych Katalog Sklepów Dedo Sklepy internetowe Baza Firm Katalog Stron Antykwariat księgarnia SŁÓWKO
Księgarnie toplista katalog stron internetowych www Katalog Stron  Katalog Dobrych Stron