|
|
 |
Kategorie |
 |
 |
Książki Archeologia Architektura Beletrystyka światowa Biologia Chemia Czasopisma Dokument, literatura faktu Ekologia Ekonomia, polityka Encyklopedie Erotyka, seks Ezoteryka, parapsychologia Fantastyka Fantasy Filozofia, logika Fizyka, astronomia Fotografia Geografia Geologia Historia Historia II wojny światowej Historia Polski Hobby Horrory Informatyka Język angielski Język francuski Język hiszpański Język niemiecki Język rosyjski Języki pozostałe Komiksy Kulinaria Kultura Literatura dziecięca Literatura młodzieżowa Literatura polska Literatura popularnonaukowa Literatura wojenna Lotnictwo Mapy, plany, przewodniki Marynistyka Matematyka Medycyna Medycyna niekonwencjonalna Militaria, wojskowość Miniaturki książkowe Modelarstwo Motoryzacja Muzyka Paranauka Pedagogika Podręczniki i pomoce naukowe Poezja Poradniki Powieść historyczna Prawo Przygoda i podróże Psychologia Religia i mitologia Romanse, literatura kobieca Satyra, dowcip, humor Sensacja, kryminał, thiller Silesiana Socjologia Sport Sztuka Sztuki walki Technika Tematyka górska Teoria Literatury Varia ( Różności ) Wydawnictwa przedwojenne
Płyty winylowe
Pocztówki
|
Ebooki |
|
 |
|
|
 |
EBOOKI |
 |
|
|
|
 |
Alfabetyczny wykaz produktów |
 |
|
 |
Zbieraj punkty! |
 |
|
|
|
|
Prawo |
|
Prawo - system ogólnych i abstrakcyjnych reguł zachowania (norm prawnych) związanych genetycznie i funkcjonalnie z działalnością państwa, którego funkcje i treść określa układ sił społecznych i stopień rozwoju cywilizacji. W ujęciu pozytywistycznym prawo jawi się jako zespół norm prawnych regulujących stosunki społeczne. Koncepcje prawa naturalnego podkreślają służebną rolę prawa stanowionego przez państwo w stosunku do prawa naturalnego.
Istnieje również siłowa koncepcja prawa, według której prawo to wyraz woli silniejszego. Są również koncepcje podkreślające realny wymiar prawa. Ich zwolennicy twierdzą, że prawo nie jest tym co zapisane w tekstach prawnych, ale jest faktem społecznym. Wedle nich, prawo spisane, które z pewnych względów nie obowiązuje, nie może być uznane prawem. |
|
 |
| |
Nazwa+ |
Kup teraz |
Cena |
|
Elementy prawa ochrony środowiska. |
|
25,00 zł |
| Autor: Aleksander Lipiński; wyd. Zakamycze 2001 r. 291 str. wym. 15.5 / 23.5 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan bardzo dobry. |
|
Kodeks postępowania administracyjnego ( wyd. C.H. BECK ). |
|
15,00 zł |
| I inne teksty prawne. Wprowadzenie: Janusz Borkowski; wyd. C.H. BECK 2004 r. Wydanie 15. 300 str. wym. 12.5 / 19.4 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry. Ustawa o postępowaniu egzekucyjnym w administracji; Prawo o ustroju sądów administracyjnych; Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. |
|
Kodeks postępowania administracyjnego. |
|
11,00 zł |
| Przepisy wykonawcze oraz wzory pism i formularzy. Ustawa o naczelnym sądzie administracyjnym. Opracowanie: K. Smolarek, A. Wdowik; wyd. Sigma 1998 r. 230 str. wym. 14.6 / 20.4 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan prawie bardzo dobry. |
|
Kodeks postępowania cywilnego. |
|
10,00 zł |
| Z wprowadzeniem i indeksem rzeczowym. Wyd. C.H. Beck 2005 r. 19 wydanie. Stan prawny 1.01. 2006 r. 483 str. wym. 11.7 / 17.0 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana; stan dobry plus. |
|
Kryminalistyka. Zarys wykładu. |
|
26,00 zł |
| Autor: Tadeusz Hanausek; wyd. Zakamycze 2004 r. 283 str. wym. 15.5 / 23.4 cm. Oprawa broszurowa. Stan bardzo dobry. |
|
Pojęcia i konstrukcje prawne ubezpieczenia społecznego. |
|
50,00 zł |
| Książka nowa. Autor: Inetta Jędrasik-Jankowska; wyd. LexisNexis, Warszawa 2007 r. 480 str. wym. 16.8 / 28.6 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan bardzo dobry. Prezentowane opracowanie to przede wszystkim podręcznik dla studentów wydziałów prawa. Może być również przydatny praktykującym prawnikom, a przede wszystkim sędziom, adwokatom i radcom prawnym, którzy chcą uaktualnić swoją wiedzę w tej trudnej i ciągle zmieniającej się dziedzinie prawa. Przystępny sposób prowadzenia wykładu sprawia, że skomplikowane konstrukcje prawa... |
|
Polskie publiczne prawo gospodarcze. |
|
18,00 zł |
| Autor: Cezary Kosikowski; wyd. PWN 1998 r. 437 str. wym. 16.5 / 23.8 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry plus. |
|
Polskie publiczne prawo gospodarcze. Wyd. 5. |
|
25,00 zł |
| Autor: Cezary Kosikowski; wyd. prawnicze "Lexis Nexis" 2002 r. 421 str. wym. 16.7 / 23.6 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry plus ( troszkę pozakreślana wewnątrz ). |
|
Postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne. |
|
15,00 zł |
| Autorzy: Barbara Adamiak, Janusz Borkowski; wyd. LexisNexis 2004 r. 592 str. wym. 16.8 / 23.6 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry plus. Wydanie drugie. |
|
Prawne podstawy ochrony środowiska. |
|
20,00 zł |
| Autor: Aleksander Lipiński; wyd. Zakamycze 2002 r. 350 str. wym. 15.7 / 23.4 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry ( wewnątrz trochę pozakreślana ). |
|
Prawo konstytucyjne Rzeczypospolitej Polskiej. |
|
25,00 zł |
| Pod red. Pawła Sarneckiego; autorzy pozostali: P. Czarny, A. Kulig, B. Naleziński, P. Tuleja, K. Wojtyczek, pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego; wyd. C.H. Beck, Warszawa 2004 r. 435 str. wym. 14.5 / 20.5 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry ( ślady użycia na okładce ). |
|
Prawo rzymskie. Instytucje. |
|
18,00 zł |
| Autorzy: Witold Wołodkiewicz, Maria Zabłocka; wyd. C.H. Beck Warszawa 2001 r. wydanie trzecie, zmienione i poszerzone; 387 str. wym. 14.4 / 20.5 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry. |
|
Przerwanie ciąży. |
|
20,00 zł |
| Problemy prawnokarne i kryminologiczne. Autor: Leszek Bogunia; wyd. Ossolineum, Wrocław 1980 r. 231 str. wym. 14.4 / 20.2 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry plus. Streszczenie w jęz. rosyjskim i niemieckim. Praca Wrocławskiego Towarzystwa Naukowego. |
|
Resocjalizacja skazanych. |
|
20,00 zł |
| Poradnik dla kuratorów sądowych. Autorzy: Jerzy Kamiński, Stanisław Milewski; Wyd. Prawnicze, Warszawa 1979 r. wydanie drugie, poprawione i uzupełnione; 327 str. wym. 14.7 / 20.7 cm. Oprawa twarda. Stan dobry ( okładka troszkę podniszczona, wewnatrz ładna ). W treści: Kurator w systemie zwalczania przestępczości; Poglądy na przestępcę i przestępczość; Powrotność do przęstępstwa i czynniki jej sprzyjające; Anomalie psychiczne - psychopatia; Alkoholizm i narkomania; Środowiska patologiczne; Podkultura przestępcza; Wychowanie... |
|
Temida staropolska. |
|
14,00 zł |
| Szkice z dziejów sądownictwa Polski szlacheckiej. Autor: Marek Borucki; wyd. Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza 1979 r. 197 str. wym. 14.6 / 20.5 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. |
|
W kręgu prawa karnego. |
|
16,00 zł |
| Autor: Andrzej A. Dobrzyński, wstęp: Tadeusz Cyprian; wyd. Iskry, Warszawa 1980 r. 280 str. wym. 12.5 / 19.3 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. |
| Wyświetlanie od 1 do 16 (z 16 pozycji) |
Stron: 1 |
|
 |
 Neurobiologia ( Krótkie wykłady ).
40,00 zł 38,00 zł |
 Dowcip surowo wzbroniony.
10,00 zł 8,00 zł |
 Okinawa 1945.
12,00 zł 10,00 zł |
 Krój odzieży dziecięcej.
10,00 zł 8,00 zł |
 Buddy Holly żyje i pozdrawia z Ganimedesa.
14,00 zł 12,00 zł |
 Marketing partyzancki.
16,00 zł 14,00 zł |
|
|
|
 |
Znajdź! |
 |
|
 |
Wyszukaj z Google |
 |
|
 |
Informacje |
 |
|
 |
Odwiedź nasze forum! |
 |
|
 |
Ostatnie artykuły |
 |
|
 |
 |
Szybki kontakt |
 |
|
 |
Ciekawe Strony |
 |
|
|
|
|
|
|