E-mail

Hasło


Nowy klient?
Zapomniałeś hasła?
      Książki Antykwariat Słówko            Pocztówki Antykwariat Słówko            Płyty winylowe Antykwariat Słówko     
Moje konto Koszyk Zamówienie
Promocje więcej
Cayce odpowiada.
Cayce odpowiada.
20,00 zł
18,00 zł
Kategorie
Książki
  Archeologia
  Architektura
  Beletrystyka światowa
  Biologia
  Chemia
  Czasopisma
  Dokument, literatura faktu
  Ekologia
  Ekonomia, polityka
  Encyklopedie
  Erotyka, seks
  Ezoteryka, parapsychologia
  Fantastyka
  Fantasy
  Filozofia, logika
  Fizyka, astronomia
  Fotografia
  Geografia
  Geologia
  Historia
  Historia II wojny światowej
  Historia Polski
  Hobby
  Horrory
  Informatyka
  Język angielski
  Język francuski
  Język hiszpański
  Język niemiecki
  Język rosyjski
  Języki pozostałe
  Komiksy
  Kulinaria
  Kultura
  Literatura dziecięca
  Literatura młodzieżowa
  Literatura polska
  Literatura popularnonaukowa
  Literatura wojenna
  Lotnictwo
  Mapy, plany, przewodniki
  Marynistyka
  Matematyka
  Medycyna
  Medycyna niekonwencjonalna
  Militaria, wojskowość
  Miniaturki książkowe
  Modelarstwo
  Motoryzacja
  Muzyka
  Paranauka
  Pedagogika
  Podręczniki i pomoce naukowe
  Poezja
  Poradniki
  Powieść historyczna
  Prawo
  Przygoda i podróże
  Psychologia
  Religia i mitologia
  Romanse, literatura kobieca
  Satyra, dowcip, humor
  Sensacja, kryminał, thiller
  Silesiana
  Socjologia
  Sport
  Sztuka
  Sztuki walki
  Technika
  Tematyka górska
  Teoria Literatury
  Varia ( Różności )
  Wydawnictwa przedwojenne
Płyty winylowe
Pocztówki
Ebooki
Przejdź do...
EBOOKI
Nowości więcej
Spór o czarownice.
Spór o czarownice.
6,00 zł
Alfabetyczny wykaz produktów
A | B | C | Ć | D | E | F | G
H | I | J | K | L | Ł | M | N
O | Ó | P | Q | R | S | Ś | T
U | V | W | X | Y | Z | Ź | Ż | Pełny wykaz alfabetyczny
Zbieraj punkty!
ZBIERAJ PUNKTY ZA ZAKUPY
Program Partnerski
"Zbieraj Punkty"


Teoria Literatury

Literaturoznawstwo jest nauką o literaturze. Przedmiotem badań tej dyscypliny humanistycznej są wszelkie zjawiska literackie: pisarze i ich twórczość, powstawanie i rozwój prądów literackich, procesy rozwojowe literatury, struktura dzieł literackich. Podstawowe działy literaturoznawstwa to historia literatury, teoria literatury i metodologia badań literackich.

    Nazwa+   Kup teraz   Cena 
 Antologia literatury rosyjskiej XVIII w. cz. I, 1700 - 1760.   Antologia literatury rosyjskiej XVIII w. cz. I, 1700 - 1760.  Kup teraz!   10,00 zł 
 2 tomy: Teksty i Przypsy. Opracował Wiktor Jakubowski; wyd. Państwowe Wydawnictwo Naukowe. 1954 r. 76 i 113 str. wym. 15.7 / 22.0 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. 
 Biblia a literatura polska.   Biblia a literatura polska.  Kup teraz!   14,00 zł 
 Antologia. Autor: Kazimierz Bukowski; wyd. WSIP 1990 r. 392 str. wym. 14.7 / 20.5 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. Wewnątrz wkładki z kolorowymi zdjęciami. 
 Brecht. Opowieść biograficzna.   Brecht. Opowieść biograficzna.  Kup teraz!   16,00 zł 
 Autor: Roman Szydłowski; wyd. Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza 1986 r. 571 str. wym. 13.1 / 20.0 cm. Oprawa twarda, z obwolutą. Stan dobry. Wkładka z czarno-białymi zdjęciami. 
 Caesar ( PZWS 1962 r. )   Caesar ( PZWS 1962 r. )  Kup teraz!   20,00 zł 
 Kl. X. Komentarz opracował: Stefan Staszczyk, słowniczek przygotowała: Angelina Dworakowska; wyd. Państwowe zakłady Wydawnictw Szkolnych 1962 r. 159 str. wym. 14.4 / 20.4 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry ( małe plamki od atramentu, kilka podkreśleń w tekście ). W treści: Styl Cezara; Uwagi stylistyczne; Objaśnienia i ćwiczenia; Słowniczek. 
 Cicero ( PZWS 1962 r. )   Cicero ( PZWS 1962 r. )  Kup teraz!   15,00 zł 
 Kl. XI. Teksty wybrali i opracowali: Zofia Kwiecińska, Rudolf Niemiec, Stanisław Skimina; wyd. Państwowe zakłady Wydawnictw Szkolnych 1962 r. 78 str. wym. 14.4 / 20.4 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. W treści: Calendarium; Sylwetka Cycerona; Czytanki ( W obronie prowincji Sycylii, Kwestia agrarna, Cycero a Katylina, Wyimki z pism filozoficznych ). 
 Czas formy otwartej.   Czas formy otwartej.  Kup teraz!   14,00 zł 
 Tematy i media romantyczne. Autor: Maria Janion; wyd. PIW 1984 r. 391 str. wym. 12.3 / 19.5 cm. Oprawa broszurowa, z obwolutą. Stan dobry plus. Relacja między "legendą" a "prawdą" zajmuje w badaniach nad romantyzmem szczególne miejsce, a to ze względu na wyjątkowe wprost upodobanie romantyzmu do legendotwórstwa, najczęściej osnutego wokół tzw. wielkich postaci historycznych. 
 Dookoła Wojtka.   Dookoła Wojtka.  Kup teraz!   18,00 zł 
 Autor: Zygmunt Lichniak; wyd. Instytut Wydawniczy PAX 1963 r. 307 str. wym. 12.6 / 19.3 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry ( przetarcia okładki ). Zdjęcia czarno-białe wewnątrz. Monografia literatury Wojciecha Żukrowskiego. 
 Dramaturgia Młodej Polski.   Dramaturgia Młodej Polski.  Kup teraz!   12,00 zł 
 Próba monografii dramatu z lat 1890-1918. Autor: Lesław Eustachiewicz; wyd. Państwowe Wydawnictwo Naukowe 1982 r. 457 str. wym. 11.4 / 16.3 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. 
 Dwudziestolecie 1919-1939.   Dwudziestolecie 1919-1939.  Kup teraz!   14,00 zł 
 Autor: Lesław Eustachiewicz; wyd. WSIP 1982 r. 430 str. wym. 14.7 / 21.4 cm. Oprawa twarda, z troszkę podniszczoną obwolutą. Stan dobry. Seria: Biblioteka "Polonistyki". 
 Gűnter Grass.   Gűnter Grass.  Kup teraz!   5,00 zł 
 Autor: Zbigniew Światłowski; wyd. Czytelnik 1987 r. 137 str. + czarno-białe zdjęcia; wym. 10.8 / 17.9 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry plus. 
 Historia literatury niepodległej Polski ( z wypisami ).   Historia literatury niepodległej Polski ( z wypisami ).  Kup teraz!   18,00 zł  16,00 zł 
 Autor: Ignacy Chrzanowskisłowo wstępne: Jan Z. Jakubowski; wyd. PIW, 1983 r. 868 str. wym. 17.1 / 24.3 cm. Oprawa twarda. Stan dobry. Książka obejmuje lata 965 - 1795. 
 Historia Literatury Polskej, 2 tomy.   Historia Literatury Polskej, 2 tomy.  Kup teraz!   40,00 zł 
 Autor: Teofil Wojeński; wyd. "Wiedza" Spółdzielnia Wydawnicza 1948 r. 238 i 308 str. wym. 16.8 / 24.4 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry ( kilka plamek na okładce, ogólne ślady upływu czasu ). 
 Juliusz Słowacki ( Biblioteka "Polonistyki" ).   Juliusz Słowacki ( Biblioteka "Polonistyki" ).  Kup teraz!   14,00 zł 
 Autor: Stanisław Makowski; wyd. WSIP 1980 r. 396 str. wym. 15.5 / 21.1 cm. Oprawa twarda, z lakierowaną obwolutą. Stan dobry. Seria: Biblioteka "Polonistyki". 
 Juliusz Słowacki w stopięćdziesięciolecie urodzin.   Juliusz Słowacki w stopięćdziesięciolecie urodzin.  Kup teraz!   20,00 zł 
 Materiały i szkice. Redaktorzy: Marian Bizan, Zofia Lewinówna, indeksy: Tomasz Jodełka, wyd. Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1959 r. 468 str. wym. 16.9 / 24.2 cm. Oprawa twarda, płócienna. Stan dobry. 
 Legenda Piłsudskiego w polskiej literaturze...   Legenda Piłsudskiego w polskiej literaturze...  Kup teraz!   11,00 zł 
 ...międzywojennej. Autor: Włodzimierz Wójcik; Wyd. Śląsk 1987 r. 264 str. wym. 14.4 / 20.4 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. 
 Listy miłosne dawnych Polaków.   Listy miłosne dawnych Polaków.  Kup teraz!   12,00 zł 
 Wybór, wstęp i komentarz: Michał Misiorny; Wyd. Literackie 1971 r. 155 str. wym. 12.7 / 19.6 cm. Oprawa broszurowa, ze skrzydełkami. Stan dobry. Jak Polacy i Polki pisali swoje listy, jakimi posługiwali się rekwizytami? Na to pytanie odpowiada niniejsza antologia, obejmująca epistolografię miłosną od XV do początków XIX wieku. 
 Literatura a dzieje bajeczne.   Literatura a dzieje bajeczne.  Kup teraz!   14,00 zł 
 Autor: Julian Maślanka; wyd. PWN 1984 r. 336 str. wym. 15.0 / 21.1 cm. Oprawa twarda, z lekko podniszczoną obwolutą. Stan dobry. Zdjęcia czarno-białe wewnątrz. W treści: Pod znakiem sarmatyzmu; Oświeceni przeciwko dziejom bajecznym; Na przełomie epok; W epoce romantyzmu. 
 Literatura grecka i rzymska w zarysie.   Literatura grecka i rzymska w zarysie.  Kup teraz!   14,00 zł 
 Autorzy: Maria Cytowska, Hanna Szelest; wyd. Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa 1983 r. 399 str. wym. 14.1 / 20.3 cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry. 
 Literatura i polityka, 2 tomy.   Literatura i polityka, 2 tomy.  Kup teraz!   25,00 zł 
 Autor: Leon Kruczkowski, wybór tekstów i przypisy: Zenon Macużanek i Krystyna Schild, wstęp: Stanisław W. Balicki; wyd. Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1971 r. Tom 1: W klimacie dyktatury 1927-1939 - 364 str. Tom 2: Wśród swoich i obcych 1945-1962 - 540 str. Wym. 11.5 / 18.5 cm. Oprawy twarde, z obwolutami. Stan dobry. 
 Mickiewicz, 2 tomy.   Mickiewicz, 2 tomy.  Kup teraz!   18,00 zł 
 Autor: Mieczysław Jastrun; Wyd. Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1961 r. 260 i 303 str. wym. 12.8 / 20. cm. Oprawa broszurowa. Stan dobry ( ślady użycia na okładce, pieczątka imienna poprzedniego właściciela ). Monografia polskiego wieszcza. 
 Moje przygody literackie.   Moje przygody literackie.  Kup teraz!   12,00 zł 
 Autor: Wojciech Natanson; Wyd. Poznańskie 1972 r. 338 str. wym. 12.6 / 19.4 cm. Oprawa broszurowa, z obwolutą. Stan dobry. Szkice sylwetek pisarzy, mi.n: Jan Sztaudynger, Tadeusz Peiper, Tadeusz Breza, Jerzy Zawieyski I wielu innych. 
 Nauka o literaturze.   Nauka o literaturze.  Kup teraz!   14,00 zł 
 Autor: Julian Krzyżanowski; wyd. Ossolineum 1984 r. 530 str. wym. 14.3 / 20.3 cm. Oprawa broszurowa, stan dobry. W treści: Nauka o literaturze; Zjawiska literackie; Treść i forma; Stylistyka - forma zewnętrzna; Rytmika i metryka; Poetyka - forma wewnętrzna; Poetyka - tematologia; Krytyka i ocena; Historia literatury - twórca, dzieło, odbiorca; Wśród zagadnień metodologicznych; Zasady tekstologii; Tekstologia folklorystyczna; Z zagadnień komentarza. 
 Okresy literackie.   Okresy literackie.  Kup teraz!   10,00 zł 
 Praca zbiorowa pod red. Jana Majdy; wyd. WSIP 1988 r. 383 str. wym. 17.3 / 24.1 cm. Oprawa twarda, płócienna, bez obwoluty. Stan dobry plus. 
 Oświecenie - Z. Libera   Oświecenie - Z. Libera  Kup teraz!   16,00 zł 
 Autor: Zdzisław Libera; wyd. Panstwowe zakłady Wydawnictw Szkolnych 1967 r. 496 str. wym. 15.4 / 21.1 cm. Oprawa twarda, z trochę podniszczoną obwolutą. Zdjęcia czarno-białe wewnątrz. 
 Pokrzywa. Eseje.   Pokrzywa. Eseje.  Kup teraz!   18,00 zł 
 Autor: Aleksander Nawarecki; wyd. Offmax, Chorzów-Sosnowiec 1996 r. 158 str. wym. 13.0 / 20.0 cm. Oprawa broszurowa, lakierowana. Stan dobry plus. Arcydzieła literatury polskiej pokazane z zupełnie innej perspektywy. 
Wyświetlanie od 1 do 25 (z 52 pozycji) Stron:  1  2  3  [Następna >>] 
Promocje więcej
Okinawa 1945.
Okinawa 1945.
12,00 zł  10,00 zł
Cayce odpowiada.
Cayce odpowiada.
20,00 zł  18,00 zł
Neurobiologia ( Krótkie wykłady ).
Neurobiologia ( Krótkie wykłady ).
40,00 zł  38,00 zł
Krój odzieży dziecięcej.
Krój odzieży dziecięcej.
10,00 zł  8,00 zł
Marketing partyzancki.
Marketing partyzancki.
16,00 zł  14,00 zł
Buddy Holly żyje i pozdrawia z Ganimedesa.
Buddy Holly żyje i pozdrawia z Ganimedesa.
14,00 zł  12,00 zł
Znajdź!
Szukana fraza, autor, tytuł, wydawnictwo:
Zakres cenowy:
do
Wybierz kategorię
włącznie z podkategoriami
Pomoc [?]
Wyszukaj z Google
Informacje
Regulamin
Skup książek
Wysyłka i płatności.
Biuletyn
Napisz do nas
Odwiedź nasze forum!
Forum
Ostatnie artykuły
NA POCZĄTKU BYŁO JEDNAK ŚWIATŁO
KONKURS !
ZWIĄZKI I ZNACZENIA
KARNE ZADANIE
Przeczytaj inne artykuły
Szybki kontakt
W razie jakichkolwiek pytań jestem do dyspozycji:
Moje Gadu-Gadu: 646295
My status
Skype status

e-mail: slowko@go3.pl
tel: 0508069007

AGNIESZKA NIECHCIAŁ

Ciekawe Strony
Racjonalista.pl
( zobacz artykuły )

eFKa Fundacja Kobieca
Federacja na rzecz kobiet i planowania rodziny
Pracownia Pytań Granicznych
deviantART
fotogalerie.pl
płatności.pl
DotPay
Katalog stron internetowych Katalog Sklepów Dedo Sklepy internetowe Baza Firm Katalog Stron Antykwariat księgarnia SŁÓWKO
Księgarnie toplista katalog stron internetowych www Katalog Stron  Katalog Dobrych Stron